Atık kıyafetler ‘giysi kumbarası’na…

Atık kıyafetler ‘giysi kumbarası’na…
banner72

Atık kıyafetler ‘giysi kumbarası’na…

Cide Belediyesi tarafından ilçenin farklı noktalarına giysi-tekstil atık kumbaraları yerleştirildi. Bu projeyle birlikte kullanılmayan tekstil ürünlerinin geri dönüşüme kazandırılması bekleniyor.

Geri dönüşümün her geçen gün önem kazandığı ülkemizde; belediyeler de projelerini gerçekleştiriyor. Son olarak Cide Belediyesi, ilçenin farklı noktalarına yerleştirdiği 20 adet giysi-tekstil atık kumbarasıyla birlikte ilçedeki vatandaşların kullanılmayan ürünlerini geri dönüşüme kazandırmayı amaçlıyor.

Cide Belediyesi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “İlçe genelinde erişimin kolay olduğu noktalara giysi-tekstil atık kumbaralarımızı yerleştirdik. Park, bahçe, ortak kullanım alanları ve mahallere yerleştirdiğimiz kumbaralara, kullanılamayacak haldeki tekstil ürünlerini geri dönüşüme kazandıracağız. Kumbaralara kullanılmayacak halde bulunan tüm giysi (şapka, kazak, t-shirt, çorap, elbise, pantolon, ayakkabı, terlik, bot vb.) ve diğer tekstil ürünlerini (battaniye, örtü, eşarp, perde, çanta, havlu vb.) atabilirsiniz. Kullanılabilecek olan kıyafetleri de Sosyal Marketimize getirebilir ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlayabilirsiniz. İlk etapta 20 adet olan kumbaraları ilerleyen süreçte artırmayı planlamaktayız. Hem doğayı koruyan hem dayanışmayı büyüten hem de geri dönüşüme katkı sağlayan bu uygulamamıza vatandaşlarımızın da ilgi göstereceğini umuyoruz. Uygulamamızın sağlıklı bir şekilde devam etmesi ve amacına hizmet edebilmesi adına lütfen kumbaralarımıza çöp, ıslak eşya, elektronik malzeme, yanıcı madde vb. gibi zarar verebilecek hiçbir materyal atmayınız.” (CNGHaber.com)

ft: cide kumbara

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER