Ateş savaşçıları eğitimde

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı öncülüğünde Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görevli itfaiye personeline mesleki eğitim veriliyor. Eğitime, Kastamonu ve Taşköprü Belediyesi’nden itfaiye personeli katılım sağlıyor. 2 hafta devam edecek eğitimler kapsamında itfaiye personeli dün Karaçomak Deresi kenarında yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirdi.

Ateş savaşçıları eğitimde
banner72

Olaylara anında müdahale ederek can ve mal kaybını önlemek için yoğun mesai harcayan Kastamonu Belediyesi ve Taşköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personelleri, 2 haftalık eğitime girdi. İtfaiye erleri ve itfaiye çalışanları, teorik bilgilerin yanı sıra saha eğitimi de alıyor. Pazartesi günü başlayan ve 2 hafta devam edecek eğitimler kapsamında itfaiye personeline, teorik bilgi ve saha eğitimleri verilecek. Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’nda görevli eğitmen Yusuf Kaya, iki eğitim parkuru olduğunu belirterek, önümüzdeki hafta trafik kazalarında kurtarma eğitimlerinin verileceğini kaydetti.

KAYA; “2 HAFTA SÜRECEK BİR EĞİTİM GEREKLEŞTİRİYORUZ”

Ankara İtfaiyesi Daire Başkanlığı Eğitim Şubesi’nde görevli Eğitmen Yusuf Kaya, verdikleri eğitimlerle ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Eğitimlerin, 2 hafta devam edeceğini belirten eğitmen Kaya; “Kastamonu İtfaiyesi ve Taşköprü İtfaiyesi’ndeki arkadaşlarımıza bilgi paylaşımı yapıyoruz. İki eğitim parkurumuz var. Bu hafta Pazartesi günü itibariyle başladık eğitimlerimize. Teorik anlamda eğitim programımızı düzenledik. Bugünden itibaren de pratik eğitimler üzerine devam edeceğiz. Cuma’ya kadar bu şekilde devam edecek. Önümüzdeki hafta trafik kazalarında kurtarma üzerine eğitim faaliyetleri yapıalcak. Toplamda 2 haftalık bir eğitim gerekleştiriyoruz” dedi.

“YÖNETMELİK DEĞİŞİKLİĞİ NEDENİYLE EĞİTİM VERİYORUZ”

Eğitimlerin ne amaçla verildiği konusunda da açıklamalarda bulunan eğitmen Kaya şu ifadelere yer verdi; “Bu yıl içerisinde itfaiye yönetmeliği değişti. Yeni yönetmeliğe göre itfaiyede çalışan arkadaşlarımızın belli sertifikalara sahip olmaları lazım. Ankara İtfaiyesi desteğiyle Kastamonu İtfaiyesi’ndeki arkadaşlarımıza eğitim vererek, bu sertifikadan yararlanmalarını sağlayacağız.” (Nihan Kıran)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER