Aslan, Ankara yolcusu

Aslan, Ankara yolcusu
banner72

BUGÜN İGM ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELEREK VEDA EDECEK

Aslan, Ankara yolcusu

İl Genel Meclisi’nin (İGM) Mayıs ayı olağan toplantıları başladı. Güray Parçal başkanlığında gerçekleştirilen Mayıs ayı olağan toplantılarının ilk birleşiminde 3 gündem maddesi görüşüldü. Gündem maddelerinin ardından konuşan Meclis Başkanı Parçal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Selçuk Aslan’ın yarın itibariyle yeni görevi dolayısıyla İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevini bırakacağını açıkladı.

Toplantının ilk gündem maddesinde İl Özel İdaresi'nin 2021 yılı kesin hesapları görüşüldü. Cuma günü görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

İkinci gündem maddesinde ise encümen kararı yer aldı. Hizmetlerin yürütülmesinde öngörülemeyen pandemi ve ayrıca 11 Ağustos 2021 tarihinde meydana gelen sel felaketi gibi nedenlerden ötürü özellikle kırsal kesimdeki hizmet beklentisinin önemli derecede arttığı, İl Özel İdaresi hizmetlerinin en iyi şekilde yürütülebilmesi noktasında öncelikle akaryakıt yedek parça ve personel giderleri için ayrılan ödeneklerin yeterli olmadığından 50 milyon TL ek bütçe yapılması hakkındaki ilgili teklif ile 222 sayılı encümen kararı görüşüldü. Söz konusu gündem maddesi Plan ve Bütçe Komisyonuna gönderilmesi meclisin oy birliğiyle kabul edildi.

MİLLİ EĞİTİM’E KAMULAŞTIRMA DAVASI İÇİN 120 BİN TL ÖDENEK

Toplantının son gündem maddesindeyse Tosya Cumhuriyet Mahallesi'nde kayıtlı taşınmazın 863 metrekarelik kısmının, okul yeri olarak kamulaştırılması için açılan davada yasal faiz ödemeleri için 120 bin TL ödenek aktarılması hakkındaki İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilgili teklifi görüşüldü. Söz konusu ödenek aktarımı meclisin oy birliğiyle kabul edildi.

Toplantının ardından konuşan İl Genel Meclis Başkanı Güray Parçal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ve Vali Yardımcısı Selçuk Aslan’ın görevi bırakacağını açıkladı. İGM Başkanı Parçal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Selçuk Aslan’ın, İçişleri Bakanlığı Genel Sekreterliği görevine getirileceğini dile getirerek İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden ayrılacağını ve bugün İGM’yi ziyaret ederek açıklamalarda bulunacağını kaydetti. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER