‘Anadolu halkına borçluyuz’

Kurtuluş Savaşı’nda Anadolu’nun dört bir tarafında kadın, çocuk, yaşlı demeden herkesin katkı sağladığını belirten Kastamonu Cumhuriyet Başsavcısı Gökhan Kapağan, İstiklal Yolu olarak adlandırılan İnebolu-Kastamonu-Çankırı ve Ankara güzergahında yaşayan vatandaşların cephe gerisinde olağanüstü mücadele verdiklerini büyüklerden ve tarih kitaplarından öğrendiklerini söyledi.

‘Anadolu halkına borçluyuz’
banner72

Araştırmacı-Gazeteci Yazar İzzet Sarı ve Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İl Temsilcisi Murat Köse’yi makamında kabul eden Başsavcı Kapağan; “Şayet bugünkü modern ve müreffeh bir Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşıyorsak, bunu başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına, ona inanarak cepheye koşan ve cephe gerisinde olağanüstü katkı sağlayan İnebolu, Kastamonu, Çankırı, Ankara ve tüm Anadolu halkına borçluyuz. Onları unutmak ne mümkün. Şehit Şerife Bacı, Rahime Kaptan, Halime Çavuş ve daha binlerce şehit ve gazilerimize bugünkü gençlik olarak minnettarız Ruhları şad, mekanları cennet olsun” şeklinde konuştu.

Cephede tüm varlığıyla ‘olmak ya da olmamak’ adına mücadele veren Mehmetçik’i cephe gerisinde lojistik anlamda bir an bile cephanesiz bırakmayan İnebolu, Kastamonu, Çankırı ve Ankaralıların kağnılarla, atlarla gerçekten olağanüstü katkı sağladığını ifade eden Kapağan; “Ecdadımıza ne kadar dua etsek ve minnet beslesek azdır” dedi.

Sohbetin ardından İzzet Sarı bir süre önce yayınladığı “İstiklal Yolu” isimli kitabını Başsavcı Gökhan Kapağan’a takdim etti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER