‘Alt yapı şehrin atardamarıdır’

‘Alt yapı şehrin atardamarıdır’
banner72

BAŞKAN VİDİNLİOĞLU ALT YAPI ÇALIŞMALARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

‘Alt yapı şehrin atardamarıdır’

Kastamonu Belediyesi, 2019 yerel seçimlerinin ardından, yaklaşık 2 yıl devam eden pandemi sürecine rağmen altyapı çalışmalarına 60 milyon liranın üzerinde yatırım yaptı.

Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, yaz aylarıyla birlikte hızlanan alt yapı çalışmaları kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi ikinci kısmında devam eden yağmursuyu hatlarında incelemelerde bulundu.

“FELAKETLERİN ARDINDAN ALT YAPIYI KONUŞMAK PEK BİR ŞEY İFADE ETMİYOR”

Alt yapı çalışmalarının çok önemli olmasına karşın pek göz önünde olmadığına dikkat çeken Başkan Vidinlioğlu, şunları ifade etti; “Kastamonu’muzun alt yapısını güçlendirmek amacıyla çok önemli çalışmalar yaptık, yapıyoruz. Alt yapıya yapılanlar görünmediği için şehirlerde genelde ikinci plana itiliyor. Bizim için böyle değil. Biz alt yapıyı önemsiyoruz hatta şehrin atar damarı olarak görüyoruz. Meydana gelen felaketlerin ardından alt yapıyı konuşmak pek bir şey ifade etmiyor. Göreve geldiğimiz ilk gün itibariyle bu bilinçle olası sıkıntıların önüne geçmek için var gücümüzle alt yapı eksiği olan bölgelerde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar 60 milyon TL’nin üzerinde alt yapıya yatırım yaptık. Özellikle Mehmet Akif Ersoy Mahallemiz ve Budamış Mahallemiz başta olmak üzere birçok noktada ciddi çalışmalar bitirdik. Toprak altında kalan bu çalışmalar şehrin geleceği için çok önemli. Bunu çok iyi anlamalıyız. Ben alt yapıya önem veriyorum. Zaman zaman da sıkıntıların nedenlerini kamuoyu ile paylaşıyor ve çözüm için attığımız adımları anlatıyorum. Önümüzdeki süreçte şehrin içme suyu alt yapısının yenilenmesi başta olmak üzere çok kapsamlı bir çalışmanın başlatılabilmesi için bakanlıklarımız ile görüşme halindeyiz. İnşallah bu projemizi de hayata geçiririz. Şehrin geleceğini etkileyecek projeler bunlar. Yine Kışla Parkımızda eksik gördüğümüz hususların giderilmesi için çalışmayı başlattık. Ayrıca asfalt çalışmalarımızı da aralıksız sürdürüyoruz. Kastamonu Belediyesi ailesi şehrin her noktasında vardır ve var olacaktır.” (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER