Allah'a şükrediyorum

17 Haziran 2020'de Kastamonu Valisi olarak görevine başlayan Vali Avni Çakır, dün birinci yılını geride bıraktı

Allah'a şükrediyorum
banner72

17 Haziran 2020'de Kastamonu Valisi olarak görevine başlayan Vali Avni Çakır, dün birinci yılını geride bıraktı.  Kastamonu'da göreve gelmesinden bu yana geçen bir yılın ardından geride kalan süreyi değerlendiren Vali Avni Çakır, 'Böylesine muhteşem bir şehirde valilik yaptığım için Allah'a şükrediyorum' ifadeleriyle memnuniyetini dile getirirken, mesai arkadaşlarıyla birlikte güzel bir uyum yakaladığını ve özellikle başta turizm olmak üzere Kastamonu'da kıpırdanmaların gerçekleşmeye başladığını belirtti.

'Devletin kapısını, vatandaşa sonuna kadar açtık' ifadeleriyle;  halkın içinde bir yönetim sergilediklerini beyan eden Çakır, önümüzdeki süreçte de turizm alanında yatırımlar noktasında iş adamlarıyla yaptıkları görüşmelerin sonuç vereceğini söyledi.

''NE KADAR ÇABUK GEÇTİ FARKINDA DEĞİLİM''

17 Haziran 2020'de Kastamonu Valisi olarak göreve başladığını söyleyen Çakır, ''Tam bir yıl geçmiş. Ne kadar çabuk geçti farkında değilim. Daha önceki sohbetlerimde de söyledim, bütün samimi duygumu ifade edeyim, ben her gün Allah'a şükrediyorum. Böylesine muhteşem, böylesine güzel insanların bulunduğu bir ilde valilik yaptığımız için.  Eşim de benimle aynı duygularda, kesinlikle burada olmaktan onur ve gurur duyuyoruz'' dedi.

''ZORLU BİR SÜREÇTE GÖREVLENDİRİLDİM''

Zorlu bir süreçte Kastamonu Valisi olarak görev yaptığını dile getiren Çakır, ''Elbetteki, bizle beraber tüm idareciler, siyasetçiler, tüm insanlarımız her anlamda zor bir süreçten geçti.  Pandemi şartları, insanın kafasındaki bir takım düşünceleri ötelemesine, bekletmesine, farklı alanlara öncelik vermesine mecburiyet verdi'' dedi.

'DEVLETİMİZİN KAPISINI VATANDAŞA SONUNA KADAR AÇTIK''

Mevcut imkanlarla ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştıklarını ve bu konuda vicdanının rahat olduğunu kaydeden Vali Avni Çakır, ''En azından vatandaşımızla sıcak bir ilişki kurduğumuzu düşünüyorum. Her fırsatta sahada olmaya çalıştık. Öte yandan özellikle turizm konusu olmak üzere  ilimizde bir takım kıpırdanmalara sebebiyet verdiğimizi düşünüyorum. Bir çok iş insanımızla önümüzdeki engelleri aştık, bunun güzel yansımalarını ilerleyen süreçlerde de göreceksiniz. Tüm mesai arkadaşlarımızla beraber iyi bir uyum yakaladığımızı , devletimizin kapısını vatandaşımıza sonuna kadar açtığımızı düşünüyorum. Bize ulaşmak isteyen herkesin çok rahat bunu yapabildiğini düşünüyorum. İnşallah, Cenab-ı Allah buradaki görev süremizi ne kadar yazdıysa, bu süreyi karşılıklı sevgi saygı içerisinde Kastamonu'yu daha iyi noktalara taşıma noktasında çalışacağız. Ben, şahsen burada olmaktan dolayı memnunum, inşallah Kastamonulular da çoğunlukla memnundur'' dedi.  (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER