‘Akıllarını başlarına alsınlar’

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Çıvgın, parti yönetimindeki istifaların ardından basın toplantısı düzenledi. İstifaların sistemli bir şekilde gerçekleştiğini söyleyen İl Başkanı Çıvgın; “İyi ki istifa etmişler, teşkilat da rahatladı” dedi.

‘Akıllarını başlarına alsınlar’
banner72

İYİ Partililer olarak birçok engellemeyle karşı karşıya olduklarını savunan Çıvgın; “İYİ Parti, önüne gelen tüm engelleri aşarak bugünlere geldi. Ancak son zamanlarda partimizin yükselişinden rahatsız olanlar bir şekilde Kastamonu il teşkilatıyla ilgili bir takım çalışmaların içerisine girdiler. Göreve geldiğimde bu kapıyı ve odamın kapısını kimseye kapatmadım. Tüm arkadaşlarımıza eşit şekilde davranmaya çalıştık. Çalışan arkadaşlarımıza her zaman sahip çıktık, ancak çalışmayan arkadaşlarımızın da üzerine gitmedik. İktidar yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüşte Kastamonu teşkilatı olarak faaliyetlerimizi herkes görüyor. Sosyal medyada en çok paylaşım yapan partiyiz. Pandemi süresince ve sonrasında ilçe teşkilatlarımızla birlikte divan toplantılarımızı yapan bir partiyiz. Diğer partiler bizim bu çalışmalarımızdan esinlenerek onlar da bu çalışmaları yapmaya çalıştılar. Biz iyi ki yapmışız, iyi ki sohbet ederek, onları dinliyoruz” dedi.

“SİSTEMLİ BİR ŞEKİLDE İSTİFALAR OLDU”

İYİ Parti il yönetiminden sistemli bir şekilde istifaların gerçekleştiğini söyleyen İl Başkanı Çıvgın; “Bu zor günlerde ter akıtmış, mesaisini harcamış arkadaşlarımızın çalışmalara katılmayan, yönetim kurulunda, daha önce divan kurulunda olan bazı arkadaşları ben görevden almıştım, diğerleri de kendiliğinden istifa etmişlerdi. Onların yerine yedekten arkadaşlarımızı çağırdık, teşkilatlanmamızı tamamladık. Şimdi yönetim kurulundaki üyeliklerinden de istifa ettiklerine yönelik PTT kanalıyla 16 arkadaşımız da istifasını yollamış. Bunlardan 1’i divan kurulunda, 12’si asil yönetim kurulunda, 3 tanesi ise yedek yönetim kurulunda… Bu arkadaşlarımızın birkaç tanesi ile çalışmalarımızda beraberdik. Yalnız arkadaşlarımız çok samimi arkadaşlarıyla bağları olduğundan dolayı, dilekçelerinde yok ama bunu ifade ettiler” dedi.

“PARTİMİZE YAPILAN SİSTEMLİ HAREKETİ KINIYORUM”

Mehmet Çıvgın, şöyle devam etti; “Esas mesele şu; Kastamonu’da İYİ Parti’nin zirveye çıktığını gören birileri, Ekim ayındaki bir rozet takma olayından sonra, ilçe teşkilatını lağvettireceklerini, il teşkilatını görevden aldıracaklarını söyleyenler, sistemli olarak 2,5 aydır çalışmalara devam ediyorlar. Yeni yönetim hazırlıklarını anlatıyorlar, ancak bizim görevimizin başında olduğumuzu da unutuyorlar. Bu arkadaşlarımız toplantılara gelmezler, faaliyetlere gelmezler, aidatlarını ödemezler ancak teşkilat dışında laf üreten arkadaşlarımız… İyi ki istifa etmişler, teşkilat da rahatladı, Allah razı olsun. Yönetimin yedeğinden arkadaşları takviye edeceğiz, il teşkilatımız kaldığı yerden yoluna devam edecek. Bir partiye gönül veren, o partinin üyesi olduğuna inanan kişi gelir partisinin yetkililerine istifasını sunar. Ancak basın yoluyla, sistemli bir şekilde ifadelerde bulunurlarsa bu bir takım talimatlarla, çirkin olayların içerisinde olduklarını gösterir. Buna asla müsaade etmem. Biz teşkilatın adamıyız, birilerinin adamı değiliz. Parti teşkilatları sanayiden, fabrikadan yönetilmez. Partinin kuruluşunda olan il ve ilçe binalarından yönetilir. Onun için biz hiçbir zaman illegal hareketin içinde olmadık, olanlara da müsaade etmem. Partimizin yükselişinden rahatsız olanlar, ekonomiyi düzeltemeyenler, sağlıkta sıkıntı yaratanlar, EYT sorununu çözemeyenler, emekliye verilen zammı, geçim sorununu ortadan kaldıramayanlar İYİ Parti’nin yükselmemesi için birileriyle, menfaat şebekeleriyle işbirliği yaparak partimize yapılan sistemli hareketi kınıyorum. Şayet bu arkadaşlarımız partiye gelip bir öneri sunup ‘yapılmadı’ derlerse buyursunlar gelsinler. Ben hepsinin yanında, çalışmak isteyenlerle çalışırım, çalışmak istemeyenlere de ‘kağıt burada’ dedim. Biz bir baskın seçime hazırlıklı girmek zorundayız.”

Basın yoluyla istifaların yapılmasının doğru olmadığını hatırlatan İl Başkanı Mehmet Çıvgın; “Bu, partiyi zora sokmaktır, sıkıntıya sokmaktır, partinin aleyhinde çalışma yapmaktır. Bu arkadaşlarımız akıllarına başlarına alsınlar” dedi. (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER