Akif’çe Şiir Şöleni

Akif’çe Şiir Şöleni
banner72

SAFAHAT OKUMALARI KURSU SONA ERDİ

Akif’çe Şiir Şöleni

Kastamonu Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan ve Abdurrahmanpaşa Lisesi öğrencilerinin katıldığı Safahat Okumaları Kursu, şiir şöleni ile sona erdi.

Kastamonu’da ilk kez açılan Safahat Okumaları Kursu’ nun kapanış töreni ve “Akif’çe Şiir Şöleni” etkinliğine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker, okul idarecileri ve öğretmenler ile Abdurrahmanpaşa Lisesi öğrencileri katıldı.

ARSLAN; “KURSUMUZU AKİF’ÇE ŞİİR ŞÖLENİ İLE TAÇLANDIRDIK”

Safahat Okumaları Kursu Eğitmeni Yazar Erdal Arslan, etkinliğin açılış konuşmasında; “Kastamonu’da ilk kez açılan Safahat Okumaları Kursu’ nun açılmasında öncülük eden Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nde İzleme ve Değerlendirme Daire Başkanı Mete Kızılkaya’ya, kurs süresince desteğini esirgemeyen Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mesut Şeker’e ve diğer idareci ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Kastamonu’da bir ilki yine ilklerin okulu olan ve Anadolu’nun ilk lisesi unvanına sahip Abdurrahmanpaşa Lisesi öğrencileri ile gerçekleştirdik. Hem Türk milleti için hem Türkiye Cumhuriyeti için hem de Kastamonu için önemli bir değer olan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un hayatını işlediğimiz, eserlerini okuduğumuz Safahat Okumaları Kursu’ nun kapanışını da Akif’e yakışır bir şekilde yapmak istedik ve Akif’çe Şiir Şöleni ile kursumuzu taçlandırmaya çalıştık” dedi.

Şiir Şöleni etkinliğinde kursa katılan öğrenciler tarafından Mehmet Akif’in hayatı ve bazı şiirlerinin sunumu yapıldı. Etkinliğin ardından kursiyerlere belge takdimi yapıldı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER