AK Gençlik, Kastamonu’nun her köşesinde

AK Parti Kastamonu Gençlik Kolları İl Teşkilatı 2021 yılı faaliyet raporunu yayınladı. Sportif, sosyal, kültürel ve siyasi etkinliklerin yanı sıra sıkça sahaya inen ve vatandaşlarla birebir temas kuran AK Parti Gençlik Kolları İl Teşkilatı, Merkez ilçe başta olmak üzere çok sayıda ilçede etkinlikler gerçekleştirdi.

AK Gençlik, Kastamonu’nun her köşesinde
banner72

Kastamonu AK Gençlik'in 2021 yılında gerçekleştirdiği etkinliklerin satır başlarını sizler için derledik.

ŞUBAT

5 Şubat'ta 6. Olağan Gençlik Kolları İl Kongresi'ni gerçekleştirerek yeni yıla giren AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanlığı, kongrenin ardından Şubat Ayı'nda sıkça kurum ve dernek ziyaretleri gerçekleştirirken, ziyaretlerin yanı sıra;  Tohum Bankası Projesi kapsamında tohumu dağıtım törenine katıldı.

MART

Mart ayında da yeni yönetimle birlikte Kastamonu Üniversitesi başta olmak üzere birçok kurumu ziyaret eden AK Gençlik, Cuma Namazı sonrasından tatlı ikramı, depremde zarar gören Karamukmolla Köyü'ne ziyaret, Miraç Kandili sebebiyle ikramlar, Nasrullah Meydanı'nda üye çalışması ve gençlere kitap hediye etti. AK Gençlik'in Mart ayında gerçekleştirdiği en dikkat çekici etkinlik ise Şehit Şerife Bacı İstiklal Yolu'nda adlı tiyatro gösterisi oldu.

NİSAN

Nisan ayına ise Ramazan ayı dolayısıyla iftar vakti evlerine yetişemeyen vatandaşlara iftariyelik dağıtarak başlayan AK Parti Gençlik Kolları İl Teşkilatı, bu etkinliği günlerce devam ettirirken; Nisan ayında ayrıca, teşkilat olarak kan bağışı etkinliği gerçekleştirdi ve pandemi döneminde alınan tedbirlerin uygulanması konusunda büyük mücadele gösteren polislere tatlı ikramında bulundu.

MAYIS

Mayıs ayında ise Anneler Günü sebebiyle mahallelerde bulunan annelere çiçek ve hediye dağıtan AK Gençlik, 19 Mayıs Gençlik Bayramı'nda da engelli vatandaşlara hediye dağıttı. 25 Mayıs'ta Necip Fazıl Kısakürek’in ölüm yıldönümü nedeniyle sokaktaki gençlere kitap dağıtan Ak Gençlik,  28 Mayıs'ta da İstanbul'un fethi dolayısıyla vatandaşlara tatlı ikramında bulundu.

HAZİRAN

Haziran ayına ise AK Parti Milletvekili Metin Çelik ve Merkez İlçe yönetiminin katılımıyla organize edilen halı saha maçına katılan AK Parti Gençlik Kolları İl Teşkilatı, 5 Haziran'da Dünya Çevre Günü sebebiyle teşkilatla birlikte çöpten elektrik üretim tesisini ziyaret etti.

Aynı gün içerisinde fidan dikimi ve çöp toplama çalışması da gerçekleştiren AK Gençlik,  Haziran ayında gerçekleştirdiği diğer etkinliklerde ise Atabeygazi Mahallesi'nde hane ziyaretleri, Kuzeykent Esnaf Ziyaret ve 26 Haziran'da sınavdan çıkan öğrencilere ikramda bulunma etkinlikleri gerçekleştirdi.

TEMMUZ

Temmuz ayında ise Srebrenitsa olaylarını hatırlatan afişleri şehrimizin bir çok noktasına asan AK Parti Gençlik Kolları İl Teşkilatı, 11 Temmuz'da da yeni seçmen ve mahalle teşkilatlarıyla birlikte piknik etkinliği gerçekleştirdi.  15 Temmuz'da Nasrullah Meydanı'nda 15 Temmuz Destanı konulu resim sergisi açan AK Gençlik, 15 Temmuz'da birçok etkinlikle ön safta yer aldı. Kurban Bayramı arifesinde mezarlık ziyaretleri gerçekleştiren AK Gençlik, bayram sürecinde de ihtiyaç sahiplerine kurban eti dağıttı.

AĞUSTOS

Ağustos ayına İl Başkanı Doğan Ünlü'nün de katıldığı etkinlikte Kışla Parkı'nda vatandaşlarla sohbet ederek başlayan AK Gençlik, 12-32 Ağustos tarihleri arasında Kastamonu'da yaşanan afette yardım ve arama çalışmalarına katıldı ve 20 gün boyunca temel ihtiyaçların karşılanması noktasında sahada mücadele etti.

EYLÜL

Eylül ayında ise 'Mahalle Bizim Gençlik Bizim' buluşmaları kapsamında İnönü Mahallesi'nde gençlerle bir araya gelen AK Gençlik İl Teşkilatı, ilçe ve şehir merkezinde bir takım ziyaretler gerçekleştirdi.

EKİM

Ekim ayında ise Yaşlılar Haftası Dolayısıyla yaşlı vatandaşları ziyaret ederek onları yalnız bırakmayan AK Gençlik,  Ekim ayında gerçekleştirdiği diğer etkinliklerde de; sokak hayvanlarına su ve mama dağıtım,  Kastamonu Şehirler Arası Otobüs Terminali'nde 'Kampüse Hoşgeldin'  standı kurularak bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi.

Diğer taraftan Kuzeykent, Budamış, Beyçelebi ve Topçuoğlu Mahallelerinde 'Mahalle Bizim Gençlik Bizim' buluşmaları organize eden AK Gençlik,  Ekim ayı boyunca Kastamonu Üniversitesi'nde stant açarak yeni kayıt yaptıran öğrencilere bilgilendirme çalışması gerçekleştirdi.   İl Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Sayıkoğlu, Ekim ayının sonunda da Tosya'da bir takım etkinlikler gerçekleştirdi.

KASIM

Kasım ayında ise Azdavay'da 'Mahalle Bizim Gençlik Bizim' buluşması gerçekleştiren AK Gençlik,  11 Kasım'da Ankara Kastamonu Günleri'ne katılım sağladı. 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere karanfil dağıtan AK Partili gençler,  Kasım ayının sonunda ise Kastamonu Üniversitesi'nde vize haftası sebebiyle öğrencilere ikramlarda bulundu.

ARALIK

Aralık ayında ise Kastamonu Üniversitesi'nde sınav stresi yaşayan öğrencilere çay ve kahve ikramında bulunan AK Gençlik, 3 Aralık Engelliler Günü'nde özel bireyleri ziyaret etmeyi ihmal etmedi. Yerli Malı Haftası sebebiyle de yerli ürünlerden oluşan sepeti vatandaşlara dağıta AK Gençlik,  ay boyunca gerçekleştirdiği esnaf ziyaretlerinde ise 'Yeni Ekonomi Modeli'ni anlatan broşürleri vatandaşlara dağıttı.  AK Gençlik, 2021 yılını 31 Aralık akşamında görevleri başında olan sağlık çalışanları ve güvenlik güçlerinde ikramda bulunarak kapattı. (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER