AFAD Başkanı, Çatalzeytin’de yıkılan köprü ve yolları inceledi

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Yunus Sezer, Çatalzeytin ilçesinde yaşanan sel felaketinde çayın taşmasıyla yıkılan köprü ve köy yollarında incelemelerde bulundu. Bölgede yaşanan tahribat dron ile görüntülendi.

AFAD Başkanı, Çatalzeytin’de yıkılan köprü ve yolları inceledi

Çatalzeytin’e bağlı Duran Köyünün ulaşımını sağlayan köprü, yaşanan sel felaketinde Akçay'ın taşmasıyla yıkıldı. İlçede heyelan sebebiyle bazı yollarda da çöküntüler meydana geldi. Ekipler, tahribatın yaşandığı bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor. AFAD Başkanı Yunus Sezer, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, ilgili kurum amirlerinde bilgi aldı. Yıkılan köprü ve yollar dron ile görüntülendi.

İlçede yaşayan emekli öğretmen Ergün Usta, yaptığı açıklamada, "27'sinde burada 24 saate yakın yağan yağmur büyük bir sel oluşturdu. Önceki 11 Ağustos'taki kadar olmasa da büyüktü. Ağaçları kökünden söküldü köprüleri yıktı. Denize kadar ulaştırdı. Şuanda bulunduğumuz yer Çatalzeytin'in Duran Köyüne geçiş noktasındayız. Çatalzeytin'i Duran köyüne bağlayan köprü yıkıldı. Sabah da Kızılcakaya Köyüne helikopter ile oradaki hastayı almaya geldiler" dedi. (iha)

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2022, 11:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER