Acar Psikoteknik Merkezi hizmette

Sağlık Bakanlığının onayıyla ve ruhsatıyla önceki hafta itibariyle faaliyete başlayan Acar Psikoteknik Merkezi Kurucusu ve Psikoloğu, Taşköprülü hemşehrimiz Atakan Acar, merkezin ticari olarak yük ve yolcu taşıyan araçlara yönelik olduğunu, genel anlamda toplumun tamamını ilgilendirdiğini söyledi.

Acar Psikoteknik Merkezi hizmette
banner72

Özel otoparkı, geniş iç alanı, engelli tuvaletleri ve Uzman kadrosu tarafından hizmet veren merkez, Kastamonu’ya yakışır şekilde faaliyete başladı.

PSİKOTEKNİK NEDİR?

Çalışma psikolojisinin bir dalı olan psikoteknik değerlendirme, bireyin belirli bir işte ki yeterliliğinin ortaya konması amacıyla, gerekli bedensel ve zihinsel özelliklerinin testler aracılığı ile ölçülmesi.

PSİKOTEKNİK RAPORU NEDİR?

Psikoteknik Raporu, kişilerin bedensel ve psikolojik durumlarının işlerini yapmaya elverişli olup olmadığını gösteren, psikolog ve simülatör eşliğinde gerçekleştirilen 1 saatlik testin akabinde verilen bir rapor.

PSİKOTEKNİK RAPORU NASIL ALINIR?

Psikoteknik raporu yalnızca Sağlık Bakanlığı onaylı ve ruhsatlı kurumlarca veriliyor. Minimum 1 saat bilgisayar destekli test cihazında 12 aşamadan oluşan psikolojik değerlendirme sonrasında rapor tanzim ediliyor. Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi karşısında yer alan Acar Psikoteknik merkezi tarafından alınan e-rapor sonrasında, Psikiyatri uzmanı onayıyla e-Nabız ve e-Devlet’e işleniyor.

Acar Psikoteknik Merkezi

Randevu: 0543 275 38 37 - 0366 214 02 22

Adres: Kuzeykent Mah, 57. Alay Cd. No: 27/1A, 37150 Merkez/Kastamonu (Karamuklar Petrol Ofisi ve Otogar Yanı) (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER