70 çiftçiye makine ve ekipman teslim edildi

Taşköprü ilçesinde 70 çiftçiye tarım makine ve ekipmanı dağıtım töreni düzenlendi. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı çerçevesinde tabandan tavana doğru yaklaşımla, katılımcılığı sağlayan yerel kapasiteyi ve örgütlenmeyi geliştiren, istihdam oluşturma potansiyeli olan üretici gelirlerini artıran ve çeşitlendiren tarıma daha küçük ve orta ölçekli sanayinin gelişmesini ve yaygınlaşmasını esas alan projeler ile üretime yönelik makine ekipman alımı projeleri çerçevesinde almaya hak kazanıp sözleşme imzalayan 70 çiftçiye, makineleri teslim edildi.

70 çiftçiye makine ve ekipman teslim edildi
banner72

Taşköprü’de gerçekleştirilen törene Vali Avni Çakır, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, İl Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal, Belediye Başkanı Abdullah Çatal, Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal ile il ve ilçe protokolü, sivil toplum örgütü temsilcileri, kurum amirleri, teknik personel, köy muhtarları ve çok sayıda çiftçi katıldı.

İlimizin son yıllarda tarımsal alanda önemli bir gelişme gösterdiğini ifade eden Vali Avni Çakır, her geçen gün yeni yatırımlarla tarımsal üretim artmakta olduğunu tarımsal altyapının güçlendiğini söyledi.

68 adet tarımsal makine-ekipmanın dağıtımının yapıldığı törende 70 çiftçiye yüzde 50 hibe tutarı 1 milyon 625 bin TL olan projeyle ilgili Vali Çakır, yatırımların ilimize, bölgemize ve ülkemize hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Kırsal Kalkınma Destekleri 14.2 Etap Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi kapsamında yüzde 50 hibe destekli proje uygulamaya hak kazanan yatırımcılara, ekim makinesi, rotovatör, römork, silaj makinası, yem karma makinası, kültüvatör, pulluk, çayır biçme, ot toplama, süt soğutma tankı, pnömatik mibzer ve diskaro gibi makine ekipmanları dağıtıldı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER