5. Pınarbaşı Foto Maratonu başladı

Pınarbaşı Geleneksel 5. Fotoğraf Maratonu, dün kayıtların alınmaya başlamasıyla start aldı. Dün saat 09.00’da başlayan kayıtlar, bugün saat 11.00’de sona erecek.

5. Pınarbaşı Foto Maratonu başladı
banner72

Toplam 3 gün sürecek olan maratonda katılımcılar ilçenin doğal güzellikleri ve yerel yaşam fotoğraflanacak. Yarışmanın ödül töreni ise yarın saat 15.00’de Pınarbaşı Belediye Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Pınarbaşı Belediye Başkanlığı tarafından organize edilen fotoğraf maratonunda birinciye 10 bin TL, ikinciye 7 bin 500 TL, üçüncüye ise 5 bin TL ödül verilecek. Ayrıca yarışmada Horma Kanyonu Özel Ödülü 2 bin TL, Valla Kanyonu Özel Ödülü 2 bin TL, Ilıca Şelalesi Özel Ödülü 2 bin TL ve sergilenecek 20 fotoğraf içinde 500’er TL ödül dağıtılacak. Ödül alan veya sergilenmeye hak kazanan fotoğrafların kullanım hakkı Pınarbaşı Belediyesi’ne ait olacak.

Pınarbaşı Geleneksek 5. Fotoğraf Maratonu’na ilginin yoğun olduğunu ifade eden Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, “Her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz fotoğraf maratonumuza ilginin geçtiğimiz yıllara oranla daha da arttığını görüyoruz. Bu da bizleri fazlasıyla memnun ediyor. İlçemizin tanıtımına büyük katkı sağlayacağını düşündüğümüz bu organizasyonumuzda katılan fotoğraf sanatçılarına teşekkür ediyorum” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER