5. Kanyon Ve Doğa Sporları Festivali 11-14 Ağustos’ta

Doğa güzellikleriyle ön plana çıkan Pınarbaşı ilçesinde 5’inci Kanyon ve Doğa Sporları Festivali, 11-14 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Dünyanın en derin kanyonları arasında gösterilen Valla Kanyonu'nun yanı sıra Horma Kanyonu'nun yer aldığı ve ‘Kanyonlar vadisi’ olarak adlandırılan ilçedeki festival kapsamında, kanyon geçişlerinin yanı sıra çok sayıda etkinlik yapılacak.

5. Kanyon Ve Doğa Sporları Festivali 11-14 Ağustos’ta

4 GÜN SÜRECEK

Festivalin ilk gününde katılımcılara teorik kanyon sporu eğitimi, ilk yardım eğitimi, uygulamalı ip inişi eğitimi verilecek ve Valla Kanyonu’nun geçişi hakkında sunum yapılacak.  Festivalin ikinci gününde ise Valla ve Horma Kanyonu geçiş aktiviteleri gerçekleştirilecek. Valla Seyir Terası gezisi, Kerte Köyü Seyir Terası gezisi, Asar Camii gezisi, Çalkaya-Ilıca Şelalesi yürüyüşü, geleneksel okçuluk gösterisinde yapılacağı festivalin ikinci günü saat 18.00’de Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilecek olan toplu sünnet töreni ile sona erecek.  Festivalin üçüncü günü yani Horma Kanyonu geçişinin yanı sıra bir dizi gezi düzenlenecek. 13 Ağustos Cumartesi günü saat 20.30’da Mehmet Ercan konseri, saat 21.30’da protokol konuşmaları ve 21.45’te yapılacak Grup İmera Konseri ile havai fişek gösterileri ile sona erecek.  Festivalin son gününde ise sporcuların Valla Kanyonu’ndan çıkışı, Valla Kanyonu Seyir Terası gezisi, Çalkaya-Ilıca Şelalesi yürüyüşü ve Kerte Köyü Seyir Terası gezisi etkinlikleri düzenlenecek.

4 gün dolu dolu geçecek olan etkinlik 14 Ağustos Pazar günü saat 15.00’de yapılacak festival kapanış programı ile sona erecek.

YAŞAR: “KANYONCULAR VE DOĞASEVERLERİ 5’İNCİ KEZ İLÇEMİZDE AĞIRLAYACAĞIZ”

Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, böyle bir festivale ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. İlçenin önemli doğa güzelliklerine sahip olduğunu ve bu güzellikleri dünyaya tanıtmak için çaba sarf ettiklerini ifade eden Şenol Yaşar; “Kanyoncular ve doğaseverleri 5’inci kez ilçemizde ağırlayacağız. Dünyanın 2'nci büyük kanyonu Valla Kanyonu ilçemizde. Yer yer yüksekliği 1100 metreyi, uzunluğu 12 kilometreyi bulan Valla Kanyonu sporcular tarafından geçilecek. Aynı zamanda ilçemizdeki Horma Kanyonu'ndan da geçişler yapılacak. İlçemizde çok önemli mağaralar var, bu mağaralar gezilecek. Bunun dışında doğa gezileri gerçekleştirilecek” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER