‘3600 başarısının altında Memur-Sen’in imzası var’

Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Öz, yaptığı yazılı açıklamada sağlık çalışanları için yapılması planlanan düzenlemelerin hayata geçirilmesi gerektiğini dile getirerek; “Hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanları bir bütündür.

‘3600 başarısının altında Memur-Sen’in imzası var’
banner72

Sağlık-Sen olarak tüm sağlık çalışanlarının bir bütün olduğuna inanıyoruz ve çalışmalarımızı bu bilinçle sürdürüyoruz. Biz ne istediğini bilen bir sendikayız. Ne söylüyorsak üzerinde düşünerek, alanında uzman olan kişilerle çalışarak söylüyoruz. O yüzden taleplerimiz yerinde talepler” ifadelerine yer verdi.

Ücretlerde yapılacak uygulamaların emekliliğe yansıyacak olması da önemli olduğunu ifade eden Mehmet Öz, üniversite hastanelerinde görevli sağlık çalışanlarının da bu düzenlemelerden yararlanacağını söyledi.

Hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanlarının refahı için mücadele ettiklerini vurgulayan Şube Başkanı Öz; “Sağlık çalışanlarını ayrıştıran hiçbir söylemi ve uygulamayı asla kabul etmiyoruz. Hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanları bir bütündür” dedi.

“NE İSTEDİĞİNİ BİLEN BİR SENDİKAYIZ”

Mehmet Öz, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunlarını çözmek için kararlı bir mücadele yürüttüklerini söyledi. Sağlık-Sen'in yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi veren Öz; “Biz ne istediğini bilen bir sendikayız. Ne söylüyorsak üzerinde düşünerek, alanında uzman olan kişilerle çalışarak söylüyoruz. O yüzden taleplerimiz yerinde talepler. Sağlık Sen duruşundan taviz vermeyen bir anlayışla çalışmalarını sürdürüyor” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sağlıkçılar için açıklanan müjdelerin bir an önce hayata geçmesi gerektiğine vurgu yapan Öz, şöyle devam etti; “Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanan müjdeler sağlık çalışanları açısından önemli. Biz yıllardır şiddete karşı caydırıcı önlemlerin, malpraktis davalarına karşı sağlık çalışanlarını koruyacak uygulamaların ve ek ödeme adaletsizliğine yönelik adım atılmasını savunuyoruz. Ayrıca ücretlerde yapılacak uygulamaların emekliliğe yansıyacak olması da önemli. Üniversite hastanelerinde çalışanlar da bunlardan yararlanacak. Verdiğimiz mücadele ile birçok soruna karşı adım atılacak olmasını önemli buluyoruz. Bu noktada verilen müjdelerin ivedilikle hayata geçmesi sağlık sisteminin geleceği açısından önemlidir.”

“3600 EK GÖSTERGE ARTIŞI YASALAŞACAK”

3600 ek gösterge kazanımının yasalaşmasıyla emekli maaşları ve tazminatlarında önemli oranda artış olacağına dikkat çeken Öz; “3600 ek göstergeyle ilgili çalışmalar sürüyor. Çalışmaların tamamlanmasıyla 3600 ek gösterge artışı yasalaşacak. Bu kazanımın altında Memur-Sen'in imzası var" dedi.

Hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanlarının refahı için mücadele ettiklerini söyleyen Mehmet Öz, şunları kaydetti; “Sağlık çalışanlarını ayrıştıracak hiçbir söylemi ve ayrıştırıcı uygulamayı asla kabul etmiyoruz. Hekiminden hemşiresine tüm sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık-Sen olarak tüm sağlık çalışanlarının bir bütün olduğuna inanıyoruz ve çalışmalarımızı bu bilinçle sürdürüyoruz. Sağlık çalışanlarını ayrıştıracak hiçbir politikayı kabul etmedik, etmiyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER