250 başlık tesis kurdu

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’ndan (TKDK) aldığı destekle çocukluğundan beri hayal ettiği çiftlik projesini gerçekleştiren Avukat Mehmet Melekoğlu, tesisinde 250 büyükbaş hayvanın yetiştiriciliğini yapıyor.

250 başlık tesis kurdu
banner72

Kastamonu'da kurduğu işletme hakkında bilgilendirmelerde bulunan Melekoğlu; “Şuan bulunduğumuz Detay Tarım ve Hayvancılık Ltd. Şti.’nin ortağıyım. Aslen Kastamonuluyum ve 41 yaşındayım. Ticari faaliyetlerimizin yanında aynı zamanda avukatlık mesleğiyle uğraşmaktayım. Fiili olarak da avukatlığa devam ediyorum. Küçük yaştan beri içinde bulunduğumuz tarım ve hayvancılık sektörünün içerisinde biraz daha günün koşullarına ayak uydurmak adına üretim ve ticaret faaliyetlerine devam ediyoruz” dedi.

Yaklaşık 20 bin metrekare alanda hizmet verdiklerini kaydeden Mehmet Melekoğlu; “Burada iki tane ahırımız mevcut ve ahırlarımız 84 metre uzunluğunda. 20'şerden 40 padoğumuz mevcut. İki tane gübre çukurumuz, yem depomuz ve revirimiz var. Kapasitemiz 248 baş. Burada besi işletmesi olarak faaliyetimizi devam ettiriyoruz” diye konuştu.

YATIRIMIN YARISINI HİBE ALDI

İşletmenin yatırım maliyetinin 2 milyon 950 bin TL olduğunu söyleyen Melekoğlu; “TKDK kapsamında bu harcadığımız paranın 1 milyon 350 bin TL'sini hibe aldık. Projesini yapan projesine sahip çıkacak, dersine iyi çalışacak. Nokta atışı bir projeyle kurumun önüne gelirse desteğini alıyor. Kurumdakilerin de işini kolaylaştırmış oluyoruz. İnşaat aşamasında da ilgili projelerin bire bir uygulanması durumunda hiç bir problem olmaz. Biz bunu başardık” dedi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER