2022 KPSS iptal edildi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) oturumlarının iptal edildiğini açıkladı.

2022 KPSS iptal edildi
banner72

KPSS'de soruların sızdırıldığı iddialarının ardından KPSS soruşturma süreci devam ediyor. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 31 Temmuz’da yapılan sınavın ne olacağı konusunda açıklama yayınladı. Başkan Ersoy açıklamasında KPSS oturumlarının iptal edildiğini belirterek, 6-7 ve 14 Ağustos tarihlerinde yapılacak KPSS oturumlarının ertelendiğini duyurdu.

ÖSYM Başkanı Ersoy, açıklamasının devamında şunları ifade etti; “Yeni KPSS takvimi 17 Eylül’de başlayacaktır. Sınavı iptal edilen KPSS adaylarından gireceği yeni sınav için herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Amacımız tüm adaylara ortaya çıkan eksiklik ve aksaklıkları için yüreklilikle kamuoyuyla paylaşıp, tedbirleri alarak, ÖSYM’nin milletin kalbindeki yerini güçlendirmede kararlıyız. İptal edilen ve ertelenen sınavlara ilişkin yeni takvim en kısa sürede kamuoyuyla paylaşılacaktır. Hiç arzu etmediğimiz şekilde iptal edilen ve ertelemelere sebebiyet veren bu talihsiz süreçten dolayı tüm adaylardan özür diliyoruz.” (CNGHaber)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER