‘20 yıllık politikalar, ülkeyi bu hale getirdi’

Saadet Partisi (SP) Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman, haftasonu Kastamonu’ya geldi. Karaduman’ın SP İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısına, İl Başkanı Kadir Yalçın ve parti yönetim kurulu üyeleri katıldı.

‘20 yıllık politikalar, ülkeyi bu hale getirdi’
banner72

Milletvekili Karaduman, burada yaptığı açıklamada; “Bugün geldiğimiz noktada hayat pahalılığı almış başını gitmiş, insanlar ciddi bir geçim derdi ile başbaşa bırakılmıştır. Emeklilerimiz ay sonunu getirememektedir. İnsanlarımız çocuklarının okul masraflarını karşılayamaz duruma geldi. İnsanlarımız, kış aylarına girildiği bir süreçte evini ısıtma noktasında ciddi problemlerle karşı karşıya kalmıştır. İktidarın 20 yıllık politikaları ülkeyi bu hale getirmiştir” dedi.

YALÇIN; “KUTUPLAŞTIRICI DEĞİL BİRLEŞTİRİCİ OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

Toplantının açılış konuşmasını yapan SP İl Başkanı Kadir Yalçın; “Saadet Partisi ve Milli Görüş, Allah’ın izniyle çalışmalarına şevk ve heyecanla devam ediyor. Memleketin içinde bulunduğu sıkıntılı süreçte, Saadet Partisi olarak ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı değil, birleştirici olmayı hedefliyoruz. Gücü değil, hakkı üstün tutan bir siyaset anlayışı yürütüyoruz. Siyasi rantı değil, halka hizmeti hedef alan bir davayız. Özgürlüklerin teminata alındığı bir Türkiye istiyoruz. Tam bağımsız, ekonomi ve siyasetiyle kendi ayakları üzerinde durabilen bağımsız bir Türkiye istiyoruz. Milli Görüş ve Saadet Partisi olarak bu davaya inandık ve güzel toprakların yönetimine talibiz” dedi.

KARADUMAN; “YARIN SEÇİM OLACAK GİBİ ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Konya Milletvekili Abdülkadir Karaduman da parti teşkilatları olarak Türkiye’nin dört bir yanında yoğun bir çalışma maratonunun içerisinde olduklarını vurgulayarak; “Yarın seçim olacakmış gibi bütün teşkilatlarımız gerekli çalışmaları yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Türkiye’nin kaybedecek vakti kalmadı. Bugün yaşanan krizlerin ortasında Türkiye’nin Saadet Partisinden başka çıkış yolu yok. Ülkemizde şuanda yaşanan sorunların kader olmadığının ve 20 yıldır yürütülen yanlış politikalar neticesi ile ülkenin bu hale getirildiğini üzülerek ve yeri geldiğinde kahrolarak ve haklı çıkmış olmanın vermiş olduğu mutlulukla değil haklı çıkmış olmanın vermiş olduğu kahredici duygularla süreci hep birlikte izliyoruz” diye konuştu.

“İNSANLARIMIZ ÇOCUKLARININ OKUL MASRAFLARINI KARŞILAYAMAZ DURUMDA”

Ülke ekonomisinde gelinen son süreci de değerlendiren Karaduman; “İnsanlarımızın iktidar tarafından kutuplaştırıldığı, ötekileştirildiği bir süreçteyiz. Siyasetin ayaklar altına alındığı, günü birlik plan ve programlarla insanların birbirine kırdırıldığı ve düşmanlaştırıldığı süreci üzülerek yaşıyoruz. Ülkede yaşanan sorunları ve problemlerin hamaset yapmakla çözülemeyeceğinin ve bu kronikleşmiş sorunların makul ve planlı, programlı çalışmalar neticesinde çözülebileceğini, aksi halde hamasetle çözülemeyeceğini hep birlikte görüyoruz. Özellikle 24 Haziran’dan bu yana Türkiye’deki ekonomik krizin daha da ciddi seviyelere çıktığını düşünecek olursak, son 4 yıllık zaman zarfı içerisinde iktidarın kutuplaştırıcı söylemleri, sorunların üzerini örtmeye yarayabilir ama sorunları ortadan kaldırmaya yarayamaz. 24 Haziran seçimlerine girdiğimiz zaman Cumhurbaşkanı, ‘Türkiye’de insanlar hayat pahalılığından dem vururken, sizin ülkedeki mermi ve bombaların fiyatından haberiniz var mı’ demesi, anlatmak istediğimizin hakikatidir. Bugün geldiğimiz noktada hayat pahalılığı almış başını gitmiş, insanlar ciddi bir geçim derdi ile baş başa bırakılmıştır. Emeklilerimiz ay sonunu getirememektedir. İnsanlarımız çocuklarının okul masraflarını karşılayamaz duruma geldi. İnsanlarımız kışın etkili olduğu dönemde evini ısıtma noktasında ciddi problemler karşı karşıya kalmıştır. İktidarın 20 yıllık politikaları ülkeyi bu hale getirmiştir. 20 yıldır Türkiye’de faizci kapitalizmin doktrinleri ve uygulamaları adım adım işletilmiştir. Türkiye’de 2002’den bu yana 511 milyar lira para faize aktarılmıştır. Ülkemizin her geçirdiği saat içerisinde 3 milyon dolar para faize aktarılan paradır. 3 milyon dolar, Kastamonu Üniversitesindeki bir öğrenci kardeşimizin, tarladaki Ahmet amcamızın, emekli Mehmet amcamızın ve ev hanımlarımızın kendi emekleri ve alın teri ile ortaya koymuş olduğu biriktirdiği vatandaşlarımızdan gasp edilmiştir. Türkiye’deki faiz politikaları, yoksul insanları daha da yoksullaştırırken zenginleri daha da zengin yapma kapitalist modeli oluşturuldu. Hükümet, faiz oranlarının düşürmesini kahramanlık gibi anlatsa da biz meselenin bu olmadığını biliyoruz. 2022 yılı bütçesinden 240 milyar lira parayı faize vereceksiniz, diğer taraftan da yüzde 15, yüzde 10’a faiz baz puanını indireceksiniz ve bu nasıl iştir diyerek, ‘Karışımızdakiler İslam’a aykırı hareket ediyor’ diye muhalefeti susturmaya, dizginlemeye çalışacaksınız. Bunu kabul etmiyoruz” ifadelerine yer verdi. (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER