196 projeden 99’u kabul edildi

196 projeden 99’u kabul edildi
banner72

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ TÜRKİYE GENELİNDE İLK 6'DA…

196 projeden 99’u kabul edildi

Kastamonu Üniversitesi (KÜ), 99 proje ile Türkiye genelinde ilk altıda yer aldı. KÜ, “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” 2021/2 dönemi kapsamında desteklenen 99 proje sayısı ile ülkemizdeki yükseköğretim kurumları arasında altıncı sırada yer aldı.

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı 2021/2 dönemi kapsamında yapılan başvuruların destek sonuçları 17 Mayıs 2022 tarihinde açıklandı.

Kastamonu Üniversitesi öğrencileri tarafından sunulan 196 projeden 99’u kabul edildi. KÜ, bu sonuçla, Türkiye’de en fazla proje önerisi kabul edilen 6’ncı üniversite olarak büyük bir başarıya imza attı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, hedeflerinin 22 ihtisas üniversitesinden biri olarak Ar-Ge ve proje kültürü ve farkındalığını akademik birimlerin işleyişinde yer alan öğrencisinden öğretim elemanına kadar her kesime yaymak olduğunu belirterek, proje hazırlama ve geliştirmeye yönelik akademisyenlerimiz tarafından verilen uygulanabilir ve faydalı eğitimler ile birlikte başarıya ulaştıklarını ifade etti.

Öğrencilerin başarılarının üniversite için büyük gurur kaynağı olduğunun altını çizen Rektör Topal, “Geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin projelerine ve isteklerine son derece önem veriyoruz. Kastamonu Üniversitesi olarak bu konuda gereken desteği sağlıyoruz ve sağlamaya devam edeceğiz. Elde edilen başarıdan dolayı öğrencilerimizi ve danışman akademisyenlerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER