10 yıldır her Ramazan, İzmir'den geliyor

Giydiği yöresel kıyafetleri ve tevazusuyla vatandaşların uğraş noktası olan ‘Macuncu Aytekin’, yaklaşık 10 yıldır her Ramazan ayında İzmir'den Kastamonu'ya gelerek geleneksel hale getirdiği ‘Ramazan turnesi'ni gerçekleştiriyor.

10 yıldır her Ramazan, İzmir'den geliyor
banner72

Aslen Manisalı olmasına rağmen 30 yıldır İzmir'de ikamet eden ve 15 yıldır da macun şekeri yapıp satan Aytekin Gönülaçar, son 10 yıldır da her Ramazan ayını Kastamonu'da geçiriyor.

11 yıl önce Kastamonu'ya bir şapka törenine katılan Aytekin Gönülaçar, o gün gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “O törenden sonra bir de Ramazan ayında geldim. O gün, bugündür her Ramazan Kastamonuda’yım” dedi.

“İKİNCİ MEMLEKETİM KASTAMONU OLDU”

Ramazan ayı dışında da Türkiye'nin birçok noktasındaki festivallere katılan Aytekin Gönülaçar, Kastamonu ve ilimiz insanı hakkında da şu değerlendirmeyi yaptı: “Geldiğime değse de değmese de ben Kastamonu'yu seviyorum. Halkını da şehri de seviyorum. O kadar sıcak insanlar ki; o sempatiklik yetiyor. Ben arkadaşlarıma, 'memlekete gidiyorum' dediğimde artık onlar da 'Kastamonu'ya mı gidiyorsun' diyorlar. İkinci memleketim Kastamonu oldu.” (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER