Gurbetten sılaya kendir girişimi

Kastamonu Sanayici İşadamları Derneği’nin (KASİAD) geçtiğimiz aylarda başlattığı kendir atağı dinamik kazanmaya hazırlanıyor

Gurbetten sılaya kendir girişimi
banner72

Kastamonu Sanayici İşadamları Derneği’nin (KASİAD) geçtiğimiz aylarda başlattığı kendir atağı dinamik kazanmaya hazırlanıyor.

KASİAD Başkanı Ayhan Aslan öncülüğünde kendirin yeniden Kastamonu ilimizde yetiştirilmesi ve sanayi alanında yatırımların önünü açacak yatırımlar somut adımlarla devam ediyor.

Son olarak İstanbul’da gerçekleşen toplantıda kendir alanında yatırım yapmak isteyen Karma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kazankel’i ağırlayan KASİAD, kendir alanına yapmayı düşündüğü yatırımı Kastamonu il sınırları içinde yapması hususunda Kazankel’e davette bulundu.

Konuyla ilgili konuşan KASİAD Başkanı Ayhan Aslan, Kastamonu Sanayici İşadamları Derneği olarak amaçlarının Kastamonu’nun sanayi başta olmak üzere tarım ve turizm alanlarında katmadeğer kazanacak projelerine destek olup, ilimize ve vatandaşlarımıza ekonomik girdi sağlamak olduğunu ve bunun içinde yakın tarihe kadar Kastamonu’da yetişen en kıymetli sanayi ürünlerinden olan kendirin yeniden il ve ülke ekonomisine kazandırılması için çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Karma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kazankel’de bir ilin böylesi memleketini düşünen sanayicilerinin olmasının kendisini son derece etkilediğini belirterek gerekli arge çalışmalarından çıkacak sonuca göre Kastamonu’ya yatırım yapmaktan memnuniyet duyacağını belirtti.

Kastamonulu işadamı Şenol Şen’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Kasiad Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Aslan, kendir noktasında öncülük eden Dr. Av. Fikret Özkan, Karma Holding Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kazankel, yönetim kurulu üyeleri ve Kasiad Genel Sekreteri Cemal Şenol katıldı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER