7 milyonluk takviye

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kastamonu'ya 7 milyon TL daha gönderdiklerini belirterek, toplamda sel bölgelerine gönderilen miktarın 67 milyon TL'ye ulaştığını söyledi

7 milyonluk takviye
banner72

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kastamonu'ya 7 milyon TL daha gönderdiklerini belirterek, toplamda sel bölgelerine gönderilen miktarın 67 milyon TL'ye ulaştığını söyledi.

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Temmuz ayından sonra Karadeniz Bölgesinde gerçekleşen sel felaketi ile Akdeniz ve Ege Bölgelerinde gerçekleşen yangın felaketlerinde ‘muhtaçlık’ şartı aranmadan toplamda 124,3 milyon TL nakdi yardımda bulunduk” dedi.  

  Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık, geçtiğimiz günlerde yaşanan sel ve yangın afetlerinden etkilenen bölgelere yapılan yardımın 124,3 milyon TL’ye ulaştığını duyurdu. Bakan Yanık, yangın ve sel gibi afetlerde vatandaşların yanında olduklarını ve normal zamanlarda yapılan sosyal yardımlardan farklı olarak bu dönemlerde muhtaçlık şartı gözetmediklerini söyledi.

  “SEL BÖLGELERİNE AKTARDIĞIMIZ MİKTAR TOPLAM 67 MİLYONA ULAŞTI”

  Karadeniz Bölgesi’nde gerçekleşen sel felaketi sonrasında hızlı bir şekilde bölgede çalışma yaptıklarını belirten Bakan Yanık, “Felaketten etkilenen vatandaşlarımızın yaralarının sarılması için ilk olarak Rize ve Artvin’e toplamda 6 milyon TL kaynak aktardık. Daha sonra ise Kastamonu, Sinop ve Bartın’da da yaşanan felaketin ardından bölgeye toplamda 60 milyon TL gönderdik. En son Kastamonu’ya gönderdiğimiz 7 milyon TL ile sel bölgelerine aktardığımız miktar toplam 67 milyona ulaştı” dedi.

  Bakan Yanık, diğer yandan Akdeniz ve Ege’de gerçekleşen orman yangınlarında da aynı hassasiyetle yardımların ulaştırıldığını ve bu kapsamda toplamda 51.3 milyon TL kaynak aktardıklarını vurguladı. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER