KÜ- Özbekistan arasında sanat işbirliği

Kastamonu Üniversitesi ile Özbekistan Kamoliddin Behzod Ulusal Sanat ve Tasarım Enstitüsü arasında ikili iş birliği anlaşmasının imzalanması için çevrim içi toplantı gerçekleştirildi

KÜ- Özbekistan arasında sanat işbirliği
banner72

Kastamonu Üniversitesi ile Özbekistan Kamoliddin Behzod Ulusal Sanat ve Tasarım Enstitüsü arasında ikili iş birliği anlaşmasının imzalanması için çevrim içi toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıya, Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Enstitü Rektörü Nodirbek Saifullayev, Enstitü Rektör Yardımcısı Dilafruz Kurbanova ve Üniversite Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Serkan İlden ve Üniversite Dış İlişkiler Koordinatörü ile Enstitü Dış İlişkiler Koordinatörü katıldı.

Toplantıda, İki ülke arasındaki mevcut kültür ve eğitim alanlarındaki iş birliğini daha da geliştirmek için iki üniversite arasında akademik ve diğer alanlarda yapılabilecek iş birlikleri görüşüldü.

Görüşmenin ardından bu doğrultuda hazırlanmış olan iş birliği protokolü Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ile Enstitü Rektörü Nodirbek Saifullayev tarafından imzalandı.

Yapılan protokol ile akademik personel değişimi, ortak araştırma projeleri, ortak çalıştay ve konferans düzenleme, öğrenci değişimi, eğitim programlarına ortak katılım yönünde kararlar alındı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER