KÜ, girişimci adayları arıyor

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Ormancılık ve Tabiat Turizmi İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından desteklenen ve Teknokent A.Ş. tarafından organize edilen “İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı” başvuruları başladı.

KÜ, girişimci adayları arıyor
banner72

Teknokent A.Ş tarafından yapılan açıklamada; “İhtisas Odaklı Girişimcilik ve Kuluçka Programı”nın Kastamonu Üniversitesi’nin ihtisas alanı olan “Ormancılık ve Tabiat Turizmi” başta olmak üzere farklı sektörlerden iş fikirlerine açık olduğunu, bu kapsamda programa yenilikçi, inovatif ve teknolojik bir iş fikrine sahip tüm girişimci adaylarının başvurabileceği kaydedildi.

Yapılan açıklamada şunlara yer verildi; “Girişimci adaylarına proje süreçleri boyunca gereksinim duyacakları fiziksel alan, internet, telefon gibi ofis ve laboratuvar ortamı ihtiyaçları ücretsiz olarak desteklenecek. Programda hem girişimciliğin temel hususlarını içeren teorik dersler hem de şirketleşme ve ticarileşme süreçlerine ilişkin uygulamalı eğitimler düzenlenecektir. Özelliklegirişimci adayları alana özgü mentor uygulaması ile iş fikirlerini şirketleşme ve ürünlerini ticarileştirilme fırsatı bulacaklar. Bunların yanında başarı hikayeleri ile girişimcilerin motivasyonu arttırılmaya, teknik geziler ile vizyonları genişletilmeye çalışılacak ve yatırımcılar ile girişimci adaylarının buluşmasına ortam hazırlanacaktır.”

Programa başvuru ve detaylı bilgi; https://teknokent.kastamonu.edu.tr/kulucka-programi adresinden edinilebilecektir. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER