Afetzede öğrencilere yurt ayrıcalığı

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, afet bölgelerinde yaşayan ve il dışında üniversite öğrenimine başlayacak olan hemşehrilerimize önemli bir ayrıcalık tanıdı

Afetzede öğrencilere yurt ayrıcalığı
banner72

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, afet bölgelerinde yaşayan ve il dışında üniversite öğrenimine başlayacak olan hemşehrilerimize önemli bir ayrıcalık tanıdı. Çatalzeytin Belediye Başkanı Ahmet Demir, müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyururken,  ilçe ve köylerde ikamet eden ve başka şehirlerde üniversite kazanan örencilerin KYK yurtlarında yerleşmelerine öncelik sağlanacağını söyledi.  Her ne kadar Çatalzeytin Belediye Başkanı Demir, bu duyuruyu yapsa da afetten etkilenen diğer ilçelerimizde de bu uygulamanın gerçekleşeceği öngörülüyor.

Başkan Demir, şu açıklamayı yaptı; ''Afetten mağdur olan İlçemiz ve köylerimizde ikamet edip başka şehirlerde üniversiteyi kazanan öğrencilerimize KYK Yurtlarına yerleşmelerinde öncelik sağlanacaktır. Üniversiteyi kazanan öğrencilerimizin KYK Yurtlarına başvuru bilgileri ile Belediyemize müracaat etmelerini rica ederiz. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER