banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
18 Ekim 2019 Cuma

YENİDEN YAPILANMA

21 Haziran 2019, 09:51
YENİDEN YAPILANMA
Serkan HORUZ
Kastamonuspor 1966’da geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen olağanüstü kongre sonrasında göreve gelen yönetim kurulu zaman kaybetmeden yeniden yapılanma için kolları sıvadı. Yönetim içerisinde konuştuğum bir abim ‘Güzel şeyler yapacağız. İnşallah Kastamonuspor için her şey güzel olacak’ dedi.

Benim bu konuşmadan anladığım, bu sezon Kastamonuspor belki alışık olduğumuz gibi şampiyonluk mücadelesi vermeyecek ama doğru bir yapılanma içerisine gidilerek kulübün önü açılmaya ve borçlardan kurtulmaya çalışılacak.

Bu noktada hem yönetim hem teknik kadro hem de şehir olarak hedeflerimizi doğru belirlememiz gerekiyor. Sezona bu takım şampiyonluk kovalayacak hedefi ile girersek sezonun başında mırıldanmalar, mutsuzluklar başlayacaktır.

Bu sezon bu takımın hedefi ‘Yeniden yapılanmadır.’ Futbolun bütün paydaşları olarak sezon başlamadan bunu iyi anlamamız gerekiyor. Yoksa kendi kendimize koyduğumuz hedeflerin altında kaybolur gideriz.

Zaten kulüp başkanı Erkan Özcan’da kongrede yaptığı konuşmada şampiyonluk hedeflerinin olmadığını söyledi. Yönetim kendine mantıklı bir hedef belirledi. Bu hedef doğrultusunda adımlarını atmaya başladı.

İnşallah kongre öncesi ve sonrası söylemlere uyulur ‘mahalle baskısı’ ile yeniden büyük borçların altına girilmeden hali hazırdaki borçlarımızdan kurtulup, sponsorluklar ve kalıcı gelirler noktasında adımlar atılarak kulübün geleceği kurtarılır.

TRANSFER VE TEKNİK DİREKTÖR

Yönetim kurulunun önünde bir zorlu süreçte transfer ve teknik direktör belirleme noktasında yaşanacak. Ahmet Yıldırım ile kesin olarak yollarını ayıran kırmızı-siyahlıları 3-4 isimle temasta olduğu ve en geç bir hafta içerisinde anlaşmanın sağlanmasının beklendiği ifade ediliyor.

Öncelikli olarak teknik direktör arayışlarını noktalayacak olan Kastamonuspor 1966, daha sonra ise transfer için kolları sıvayacak. Ayrıca yönetim kurulunun sözleşmesi devam futbolcularla birer birer irtibata geçtiği ve ayrılmak isteyenlere kolaylık sağlayabileceğini ilettiğini öğrendim.

Özellikle yüksek maliyetli futbolcularla yolları ayırmak isteyen kırmızı-siyahlı yönetimin dış transfer noktasında da bazı isimlerle söz kesmeye başladığı da gelen haberler arasında.

Yönetimin, özellikle bu ligi bilen deneyimli isimlerle temasta olduğunu transfer açıklamalarını yeni bir teknik direktörle anlaşıldıktan sonra kamuoyu ile bir bir paylaşılmasını bekliyorum.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV