banner38

banner39

banner46

banner47

13 Aralık 2019 Cuma

YAŞASIN MİLLİ İRADENİN GÜCÜ

16 Temmuz 2019, 11:18
YAŞASIN MİLLİ  İRADENİN GÜCÜ
Barış KILINÇKIRAN

15 Temmuz 2016 günü, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisinde örgütlenen ve Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi oldukları belirlenen alçak bir grubun darbe girişimine şahit olduk.
Bu hainlerin adeta bir cinnet haliyle kendi vatandaşına, askerine, polisine kurşun sıkacağı, masum insanları tankla ezeceği, Milli İstihbarat Teşkilatı’nı, Özel Harekat binasını ve Emniyet Müdürlüğü’nü bombalayacak kadar alçaklaşacakları hiç kimsenin aklına gelmemişti.
Savaş döneminde bile hiç bir zarar verilmeyen ve demokrasinin mabedi konumundaki Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni bile bombalama cüreti gösteren apoletli ve rütbeli teröristler, kin ve nefretle her yere şuursuzca saldırdılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Herkesi meydanlara ve havaalanlarına demokrasiyi korumak adına direnmeye davet ediyorum" şeklindeki mesajı, bu alçak girişimin kırılma noktası oldu. Eğer bu tarihi mesaj halka ulaşmamış olsaydı, bu ihanet çetesinin kanlı eylemi daha uzun sürebilir ve çok daha ağır bedeller ödeyebilirdik. Bu mesajın ardından Türk bayraklarını alıp sokaklara dökülen ve kendilerini tankların, namluların önüne atan vatan evlatları, bu hain saldırıya tarihi bir cevap verdi.
Bütün dünya, bu kirli örgütün darbe girişimine karşı siyasetçisiyle, medyasıyla, polisi ve askeriyle bir halkın nasıl direnip başarıya ulaştığını canlı yayınlarla izledi. Ne tank, ne top, ne sikorsky ne F16, ne de diğer silahlar... Bu aziz milletin güçlü iradesi ve iman gücüne karşı başka hiç bir güç galip gelemezdi. Gelemedi de...
27 Mayıs ve 12 Eylül'ü görmedim. 28 Şubat, 27 Nisan e-muhtıra, 31 Mayıs gezi olayları ve 17-25 Aralık olaylarını ise bizzat yaşadım. Ama 15 Temmuz bambaşka bir olaydı. Bana göre 15 Temmuz, bir kurtuluş destanı ve demokrasi bayramıydı.

15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası yaşanan çalkantılı sürecin bir kaosa dönüşmesi kuşkusuz en büyük korkumuzdu. Millet; 'Şimdi ne olacak? Ülke olarak nereye gidiyoruz?' diye sorarken sahneye millet ve bayrak aşkıyla yanıp tutuşan bir lider çıktı. O lider, hiç bir dünyevi beklentisi olmayan ve 1997 yılından bu yana rahmetli başbuğ Alparslan Türkeş'ten devraldığı bayrağı daha ileriye taşımaya hedefiyle yoluna emin adımlarla devam eden büyük dava adamı Devlet Bahçeli'ydi.

BENİM AKLIM TÜRKİYE'DİR

15 Temmuz'da sergilediği dik duruşu ve Yenikapı Mitingi'nde verdiği tarihi mesajla Cumhur İttifakı'nın temellerini atan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'nin; 'Benim Aklım Türkiye'dir' sözü devletine, milletine, bayrağına ve davasına olan aşkının en güzel özetiydi. Her platformda devlet bekasına ve birlik beraberliğe vurgu yapan Bahçeli, birleştirici gücü ve ders niteliğindeki sözleri sayesinde 15 Temmuz sonrası canlanan ittifak ruhunu canlı tutmaya devam ediyor. Ülke olarak yakalanan bu birlik ve beraberlik ortamının sağlanmasında kuşkusuz en büyük pay sahibi olan Devlet Bahçeli'ye bir kez daha teşekkür ediyorum. FETÖ ile mücadele konusuna büyük önem veren Bahçeli; '15 Temmuz’da Türk, Türkiye ve İslam düşmanları kuyruğa girmişler, kudurmuş gibi üzerimize gelmişlerdi. FETÖ, haçlıların nam ve hesabına girerek, emperyalizmin planlarına bağlılık göstererek Türkiye’nin varlığına kast etmeye azmetmiş, milletimizin uçaklarıyla, helikopterleriyle, tanklarıyla, diğer ağır silahlarla saldırıya geçmişti. Ancak yanlış hesap, kahraman Türk milletinden döndü. İstila emelleri Türkiye’nin yükselen kararlı ve tavizsiz mücadelesiyle yerin dibine gömüldü' sözüyle mücadelede kararlılık mesajı verdi.

SİSTEME SAHİP ÇIKIN MESAJI

Tüm ülkenin Cumhurbaşkanlığı Sistemi'ne sahip çıkması gerektiğini ifade eden Devlet Bahçeli; 'Maruz kaldığımız tehlikeler henüz bitmemiştir. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne sahip çıkılmalıdır. Eski sisteme dönelim diyenlerin FETÖ’yle irtibat ve iltisakları vardır. Yeni bir 15 Temmuz’un olmaması için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi güçlendirilerek, derinleştirilerek, ilke ve esaslarıyla kurumsallaştırılarak yaşatılmalıdır' dedi.

FETÖ ile mücadelede kararlılık mesajı veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli, oluşturulan Cumhur İttifakı'nın devamı noktasında da önemli bir mesai harcıyorlar. Her iki liderin de vermiş oldukları bu mücadeleye tüm ülke olarak minnettar olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz 2016'da hayatlarını kaybeden tüm demokrasi şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz Türk milletine başsağlığı diliyorum. Bu vatan size minnettar.

Yaşasın demokrasi, yaşasın milli iradenin gücü..!

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV