Yangınzedeler, evlerine kavuştu

Yaklaşık 4 ay önce meydana gelen ve 6 evin yanarak küle döndüğü yangın sonrası Kastamonu Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyası ile yanan evler tekrar yapılarak sahiplerine teslim edildi. Yeni evlerine kavuşan aileler, "Hayalini kuramayacağımız evlere sahip olduk” dedi

Yangınzedeler, evlerine kavuştu

Yaklaşık 4 ay önce meydana gelen ve 6 evin yanarak küle döndüğü yangın sonrası Kastamonu Valiliği tarafından başlatılan yardım kampanyası ile yanan evler tekrar yapılarak sahiplerine teslim edildi. Yeni evlerine kavuşan aileler, "Hayalini kuramayacağımız evlere sahip olduk” dedi.

6 Mayıs'ta Cide ilçesine bağlı Kovanören Köyünde yıldırım düşmesiyle meydana gelen yangında 6 ev tamamen yanarak kullanılamaz hale gelmişti.

Yaşanan yangın afeti sonrası bölgeye gelen Kastamonu Valisi Avni Çakır koordinesinde Cide Kaymakamlığı tarafından başlatılan yardım kampanyası çığ gibi büyüdü.

“HAYIRSEVER KARDEŞLER 6 EVİN TEKRAR YAPILMASINI SAĞLADI”

Yangın alanına ilk gelen isimlerden olan iş insanı ve 26. AK Parti Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Mustafa Demir ve Emin Demir, yangın-zede ailelerin tüm evlerinin tekrar yapımı sözünü verdi. Murat Demir ve ağabeylerinin aile şirketi Güven Kepçe'nin katkılarıyla 4 ay süren ve yaklaşık 800 Bin Liraya mal olan çalışmalar sonrası evler tamamen tamamlanırken, Valilik tarafından açılan yardım hesabında toplanan paralar ile de ailelerin eşya ve diğer ihtiyaçları giderildi.

''HAYALİNİ KURAMAYACAĞIMIZ EVLERE SAHİP OLDUK”

Yaşanan yangın afeti sonrası evlerini kaybeden Şerafettin Demir, Ekrem Demir, Bayram Demir, Mustafa Demir, Recep Demir ve Fatma Demir'in evleri tamamen yanarak kullanılmaz hale gelmişti.

Evi yanan Öznur Demir, “Afet yaşadık, hayalini bile kuramayacağımız evlere sahip olduk. Hiçbir şeyimiz yoktu ama Allah’a şükür artık her şeyimiz var şu an. Allah 26. Dönem Milletvekilimiz Murat Demir’den, Kaymakamlığımızdan ve yardım eden herkesten razı olsun. Şu an evlerimize geçmeyi bekliyoruz, her şeyimiz hazır, çok şükür her şey yolunda, yani kâbus gibi bir şey yaşadık ama her şey eskisinden daha güzel oldu” dedi.

“EVLERE GEÇMEK İÇİN TEK ENGEL ELEKTRİK BAĞLANTISI”

Yaşanan büyük yangın afeti sonrası evleri tekrar inşa edilen ailelerin evlerine geçmeleri için tek engel elektrik bağlantılarının yapılması.

Konuyla ilgili bilgi veren yangınzedelerden Ekrem Demir, “Yapılan yardımlarla evlerimiz tekrar yapıldı ve eşyalarımız alındı. Şu an evlere geçmemiz için tek sorunumuz elektrik bağlanması. Bunun içinde ekipler çalışıyor. Birkaç gün içinde evlerimize geçmeyi düşünüyoruz. Murat Demir başta olmak üzere tüm yardımseverlere teşekkür ediyoruz” diye konuştu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER