Yangında iki çocuğun hayatını kurtardı!

Akmescit Mahallesi'nde çıkan yangında, şans eseri orada bulunan bir vatandaş, evde bulunan iki çocuğun dumanlar içinde kalmasını engelledi

Yangında iki çocuğun hayatını kurtardı!
banner72

Akmescit Mahallesi'nde çıkan yangında, şans eseri orada bulunan bir vatandaş, evde bulunan iki çocuğun dumanlar içinde kalmasını engelledi. Ahmet Özkan Kara isimli vatandaş, aracını park ettiği bölgede eşiyle birlikte çarşıda işlerini hallettikten sonra bölgeden gelen dumanları görmesi üzerine evin önüne gitti. Camda biri bebek biri genç olmak üzere iki kişinin bağırdığını gören Kara, 1,5 yaşındaki bebeğin ikinci kattan aşağıya atılması için seslendi. Onun üzerine bebeği aşağıda tutan ve güvenli bir yere koyan Kara, dumandan etkilenen 17 yaşındaki genç kızın da büyük bir çabayla aşağıya atlamasına ikna etti ve onu da güvenli bir yere koymayı başardı.

“ZORLA, BEBEĞİ AŞAĞI ATTIRDIM”

Bebek ve genç kızın evde kalması durumunda ciddi bir zarar görmesi içten bile değilken, bölgede tesadüfen bulunan Kastamonu Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde Çağdaş Güven firmasında çalışan Ahmet Özkan Kara isimli vatandaş, yaşadıklarını şöyle anlattı; “Ben arabayı oraya park etmiştim. Belediye caddesinde işimi hallettim, gelirken bir duman geliyordu. Üç tane ilkokul öğrencisi de orada bir şeyler oluyor dedi. Eşim de vardı yanımda. Orada biraz daha ilerlediğimizde yangın olduğunu anladım. Ondan sonra da içeridekiler cama çıktı. Baktım, 17-18 yaşlarında bir kız çocuğu bir tanede 1-1,5 yaşlarında bebek vardı camdan bağırıyorlardı. Atlayın aşağı dedim, ilk başlarda atlamadılar, büyük olan dumandan etkilenmiş bayılacak gibiydi.  O arada zorla bebeği aşağı attırdım ikinci kattan. Bebeği tuttum. Diğerine bağırdım, o arada bir kaç kişi daha geldi.  Büyük olan da atlamıyordu. Eşim de itfaiyeyi aradı. Kız da sonra camdan aşağı kendini saldı. Eğer atlamasalardı, dumandan ciddi bir etkilenme yaşayacaklardı, çok şükür dumanların Cenab'ı Allah'ın da yardımıyla dumanların arasından kurtuldular.” (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER