Müzik indir

01 Mart 2021 Pazartesi

'Milletin cebinde para yok'

Vali Çakır, her yerde

Kastamonu'ya atandığı günden bu yana makam odasını değil, köyleri; caddeleri tercih eden ve halkla birebir temas halinde olan Vali Avni Çakır, Kastamonu keşfine devam ediyor

28 Ocak 2021 Perşembe 10:52
Vali Çakır, her yerde
 

VALİ AVNİ ÇAKIR; KASTAMONU KEŞFİNE DEVAM EDİYOR

Vali Çakır, her yerde

Kastamonu'ya atandığı günden bu yana makam odasını değil,  köyleri; caddeleri tercih eden ve halkla birebir temas halinde olan Vali Avni Çakır, Kastamonu keşfine devam ediyor. İnebolu ilçemizde ziyaretlerde bulunan Vali Çakır, ilçeye bağlı Korupınar Köyü'nde bulunan tarihi Bezirhane'yi inceledi.

Ayrıca, sera naylonu dağıtım törenine de katılan Çakır, ardından Korupınar Köyü'nde, İl Özel İdaresi'nin desteğiyle faaliyete geçen serada incelemelerde bulundu.

''YAPILAN ÇALIŞMALAR ÇOK ANLAMLI''

Vali Çakır yaptığı değerlendirmede; ‘’Bu köyümüzde mevcut seralarımızda soğan, marul gibi kışlık sebzeler ekilip pazarlaması yapılıyor. Yine bu köyümüzde, bölge de ve Kastamonu’da tek durumda olan Bezir yağ üretim tesisimiz var. Kastamonu’nun köy ve mahalle sayısı itibari ile dağınık ve engebeli bir memleket olması nedeniyle köylerimizde azalma söz konusu. Bugün böyle kalabalık bir topluluk görmekten de ayrıca mutlu olduk. İnsanların doğup büyüdükleri yerde üretip, rızıklarını kazanıp orada da hayatlarını sürdürmesi burayı canlı tutuyor, hem de ilimize, ülke ekonomisine ve tarımına katkı sağlanıyor. O yüzden burada yapılan çalışmalar çok anlamlı. Biz de Valilik, İl Tarım Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi olarak arkadaşlarımızın her türlü ihtiyaçlarında yanındayız.’’ İfadelerini kullandı. (Bülten)

Anahtar Kelimeler: VALİ ÇAKIRHer Yerde

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV