Ülkü ocaklarının 'sanal eğitim yuvası'

KORONAVİRÜS salgını nedeniyle eğitimden yaşanan aksamların yaşanmaması adına ön plana çıkan ‘online eğitim’ sisteminde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı da dikkat çekiyor

Ülkü ocaklarının 'sanal eğitim yuvası'

 

 KORONAVİRÜS salgını nedeniyle eğitimden yaşanan aksamların yaşanmaması adına ön plana çıkan ‘online eğitim’ sisteminde Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı da dikkat çekiyor. Ülkü Ocakları Genel Merkezi tarafından başlatılan ‘Bilgi Ocakta’ yarışmaları ve eğitimleri uzaktan eğitime katkı sağlıyor.

Başlatılan yeni proje ile ilgili olarak bilgi veren Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar, şunları ifade etti: “Ülkü Ocaklarının yeni dijital eğitim platformu olan ve kısa zaman içerisinde tüm Türk Gençliği’nin beğenisini kazanan Bilgi Ocakta, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan; baştaTürkgençliği olmak üzere milletimizin tüm fertlerinin kullanımına tamamen ücretsiz olarak sunulmuş bir eğitim programıdır. Bilgi Ocakta; öğretirken eğlendiren, eğlendirirken düşündüren, düşündürdükçe geliştiren içerikleriyle Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedeflemektedir. Okul çağındaki gençlerimizin derslerine yardımcı, her yaştan bireylerin aradığını bulabileceği, bilgi yarışmasından, test çözümlerine, sıra dışı bilgilerden, tarihte bugün neler olduğuna dair her türlü bilginin kaynağı bilgi ocakta da mevcuttur.”

BİLGİ YARIŞMALARI DA BULUNUYOR

Çevrimiçi Eğitim Modülünde; liseye hazırlık, KPSS ve ALES testlerinin de yer aldığını söyleyen Yakar; “İlerleyen süreçlerde bunlara TUS ve YÖK-DİL gibi ÖSYM’nin yaptığı diğer dersler de eklenecektir. Ayrıca bilgi ocakta da her gün düzenlenen bilgi yarışmaları mevcuttur. Genel Kültür, tarih, coğrafya, kültür-sanat, müzik, spor, edebiyat, sinema ve dergiler kategorileri yer almaktadır. Bu kategoriler içerisinde bulunan binlerce soruyla hazırlanan bilgi yarışması Türk gençliğinin genel kültürünün arttırılması; bilgi dağarcığının geliştirilmesi, ilgi alanlarının tespiti ve bu alanlarda belli düzeyde yeterliliğe ulaşılması hedeflenmektedir. Soru içerikleri; Türkgençliğinin milli benlik bilinci ve manevi değerleri yönünden gelişmesine katkıda bulunacak nitelikte hazırlanmıştır. Günlük, haftalık ve aylık periyotlarda hazırlanan puan tabloları ile kullanıcılar arasında rekabet ortamı sağlanması; bu sayede ilerleme kaydedilmesi hedeflenmektedir” dedi.

Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar, daha fazla bilgi almak ve eğitimlere katılmak isteyenlerin “www.bilgiocakta.com” internet adresinden ulaşabileceklerini ifade etti.  (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2020, 12:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER