Tasarımcıların Vazgeçilmezi “T” Cetveli

Mimar, mühendis hatta bazı durumlarda grafik tasarımcılarında kullandığı “T” cetveli teknolojiye karşı hala direnen tasarımcıların hala vazgeçmedikleri, en kıymetli çizim yardımcısıdır

Tasarımcıların Vazgeçilmezi “T” Cetveli

Mimar, mühendis hatta bazı durumlarda grafik tasarımcılarında kullandığı “T” cetveli teknolojiye karşı hala direnen tasarımcıların hala vazgeçmedikleri, en kıymetli çizim yardımcısıdır.

“T” Cetvelinin Yapısı Ve İşlevi

 T cetveli iki ana bölümden oluşur. Masaya sabitlemeye yarayan ve açı çizimlerinde kullanılan ayarlanabilir gönye bölümü ve 1m uzunluğunda düz cetvel bölümü. Tasarımcıların özellikle büyük ölçekli çizimlerinde açı ve perspektif, düz çizgi oluşturma aşamalarında kullandıkları bir cetveldir. Bu cetvel ile tek kaçışlı, çok kaçışlı perspektif çizimleri, uzun çizgi ve hatlar mükemmel bir şekilde kesinti ve kırılma olmadan çizim yapıla bilinir.

"T" cerveli iki ana malzemeden üretilir. Tahta ve plastik olarak üretin bu cetveller kullanıcının profesyonelliğine göre çeşitlenebilir. Temel yapı ve temel işlev aynı olsada cetvelin kalınlığı ve gönye bölümündeki detaylar ile çeşitlenirler.

"T" Cetveli Nereden Alınır?

"T" cetveli sanat ve çizim ürünleri satan firmalardan alabileceğiniz gibi “T” Cetveli ihtiyacınızı size vereceğimiz https://www.guvensanat.com/t-cetveli adresten de giderebilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER