Soğuk Hava Deposu İle Ürünleri Sağlıklı Tüketin

Temel ihtiyaçlar ve sağlık için kullanılan ürünlerin üretiminden tüketime kadar olan safhalarında, doğru bir şekilde muhafazası gerekmektedir

Soğuk Hava Deposu İle Ürünleri Sağlıklı Tüketin

Temel ihtiyaçlar ve sağlık için kullanılan ürünlerin üretiminden tüketime kadar olan safhalarında, doğru bir şekilde muhafazası gerekmektedir. Aksi halde bozulan ürünler hem insan sağlığını tehlikeye atmakta, hem de büyük maddi kayıpların yaşanmasına neden olmaktadır.  Bunun için; ortamın aşırı ısı ve nem ile basınçtan korunmasını sağlanmalıdır.  Günümüzde pek çok alanda kullanılan soğuk hava deposu sayesinde ürünlerin kullanım süreleri uzamaktadır.

Soğuk Hava Deposu İle Ürünleri Sağlıklı Tüketin

Bozulabilir ürünlerin bekletildiği alanların nem ve ısı düzeylerinin kontrolü şarttır. Dış ortamdan gelebilecek ısı ve nem oranına karşı, ortamın yalıtılmış olması gerekmektedir. Ayrıca bir ürünün daha uzun bir süre tazeliğini koruyabilmesi için bazı şartları taşıması da gerekiyor. Ürünün ambalajı, depoya uygulanan izolasyon ve ürünün yerleşim şekli de önem taşıyor.

Ürünlerin ilk günkü doğallığında kalması için, bulunulan alanda yapay bir sıcaklık yaratılması gerekiyor. Böylece ortam tamamen dış ortamın etkilerinden sıyrılıyor ve soğuk hava deposu istenildiği gibi uygun özelliklere kavuşuyor. Siz de ürünlerinizin uzun süre korunmasını sağlamak istiyorsanız//www.termotes.com/soguk-hava-deposu/ sayfasını ziyaret ederek, en uygun fiyat avantajını yakalayabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER