Şahin Mengü, hayatını kaybetti

CHP eski milletvekili ve avukat Şahin Mengü, 73 yaşında hayatını kaybetti. Aynı zamanda gazeteci Nevşin Mengü'nün de babası olan Şahin Mengü, bir dönem Bülent Ecevit ve Deniz Baykal'ın avukatlığını üstlenmişti

Şahin Mengü, hayatını kaybetti

CHP eski milletvekili ve avukat Şahin Mengü, 73 yaşında hayatını kaybetti. Aynı zamanda gazeteci Nevşin Mengü'nün de babası olan Şahin Mengü, bir dönem Bülent Ecevit ve Deniz Baykal'ın avukatlığını üstlenmişti.

Türk siyasetçi ve avukat Şahin Mengü, yaşamını yitirdi. Bir dönem Türkiye Barolar Birliği Genel Sekreterliği de yapan CHP eski milletvekili Şahin Mengü, 73 yaşındaydı.

BİYOGRAFİSİ

Şahin Mengü, 4 Nisan 1948 tarihinde Kastamonu İnebolu'da doğdu. Baba adı Bekir, anne adı Habibe Süreyya idi. 1967 yılında CHP Ankara İl Geçlik Kolu üyesi olarak siyaset hayatına girdi. 1972 senesinde Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1975 yılında Ankara Barosu’na kayıt olup serbest avukat olarak çalışmaya başladı.

Şahin Mengü, 2002 ve 2006 yıllarına CHP Parti Meclisi'ne seçildi. 1980 yılından bu yana CHP tüzel kişiliğinin (CHP – SODEP - SHP) sürekli olarak avukatlığını üstlendi. Tüm Genel Başkanların vekilliğini yaptı. Ayrıca çok sayıda gazetecinin vekilliği görevini yerine getirdi.

2007 genel seçimlerinde CHP’den 23. Dönem (22.07.2007 – 12.06.2011) Manisa Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı.           Türk Eğitim Derneği, Türk Hukuk Kurumu ve Uluslararası Avukatlar Birliği üyesi olan Şahin Mengü, Evli ve iki çocuk babasıydı. Kızlarından biri gazeteci Nevşin Mengü'ydü. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER