Noter Yeminli Tercüme Nedir?

Yeminli tercümanlar tarafından hazırlanıp ve onay kaşesi basılan belgeler yeminli tercüme olarak bilinirler

Noter Yeminli Tercüme Nedir?
banner72

 

Noter Yeminli Tercüme Nedir?

Yeminli tercümanlar tarafından hazırlanıp ve onay kaşesi basılan belgeler yeminli tercüme olarak bilinirler. Noterler tarafından yapılan yeminli tercümeler, yine noterler tarafından yabancı dil bölümünden mezun olmuş en az üniversite düzeyinde diploma sahibi olan kişilere yemin ettirilerek yeminli tercüme yetkisi verilir.

Ayrıca noter sadece kendi bünyesinde olan yeminli tercümanların belgelerine onay verirler. Belgenin tüm sorumluluklarını üstelenen yeminli tercümanlar, belgeyi sahiplerine ıslak imza ve yasal kaşesini basarak teslim etmek zorundadırlar.

Yeminli Terc
üme Avantajları

Yeminli tercüme tarafından yapılan evraklar da belgeyi düzenleyen yeminli tercümenin ıslak imzası ve kaşesi yer alır. Tercüme edilen belge de hem yeminli tercüme kaşesi hem de noter onayı istenmediği takdirde tercüme işlemini yapan bürodan sadece yeminli tercüme kaşeli belge talep edilebilir.

Bu durum kişinin ek olarak noter masrafı ödememesine ve aynı zaman da belgenin resmi anlamda geçerliliğini kazandırılmış olur. Yeminli tercüme aracılığı ile yapılan evraklar aslına uygun olarak çevirilmiş ve yetkili kişi tarafından onay almış anlamına gelmektedir. Yeminli tercüme hakkında detaylı bilgi için https://www.metropoltercume.net/yeminli-tercume/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER