Müzik indir

23 Ocak 2021 Cumartesi

Taziye ziyareti ortalığı karıştırdı

Nisan’da 179 konut satıldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre, Nisan ayında Kastamonu’da 179 konut satışı gerçekleştirildi.

16 Mayıs 2020 Cumartesi 14:17
Nisan’da 179 konut satıldı
 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kastamonu Bölge Müdürlüğü tarafından verilen bilgiye göre, Nisan ayında Kastamonu’da 179 konut satışı gerçekleştirildi. İlimizde konut satışları bir önceki yılın Nisan ayına göre yüzde 57,2 azaldı.

Nisan ayında Kastamonu genelinde 179 adet konut satıldı. Konut satışlarının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 57,2 oranında  azaldığı görüldü. Nisan ayında Kastamonu, en az konut satışının gerçekleştiği 30’uncu il oldu.

Nisan ayında Kastamonu genelinde ipotekli konut satışları 65 adet olarak açıklandı. İpotekli konut satışlarının önceki yılın aynı ayına göre yüzde 65,3 oranında azaldığı görüldü.

İpotekli satılan konutların toplam konut satışları içinde payı yüzde 36,3 olarak gerçekleşti. Kastamonu, ipotekli konut satış oranının en yüksek olduğu 47’nci il oldu. İpotekli satılan konutların 33 tanesi ilk defa satılan konutlardan oluşurken 32 tanesinin ise ikinci el satış olduğu görüldü.

Diğer konut satışları ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 62,7 oranında azalarak 114 adede geriledi. Nisan ayında diğer satışların toplam konut satışları içindeki payı yüzde 63,7 olarak hesaplandı.

66 KONUT İLK DEFA SATILIRKEN, 113 KONUT İSE EL DEĞİŞTİRDİ

Kastamonu genelinde ilk defa satılan konut sayısı önceki yılın aynı ayına göre yüzde 71,6 oranında azalarak 66 adet oldu. İlk kez satılan konutların toplam konut satışları içindeki payı yüzde 36,9 olarak açıklandı. Ülke genelinde Kastamonu, ilk konut satış oranının en yüksek olduğu 43’üncü il oldu.

Kastamonu genelinde ikinci el konut satışları da bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 39,2 azalarak 113 adet olarak gerçekleşti. Toplam konut satışları içinde ikinci el satışların payı yüzde 63,1 olarak açıklandı.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV