Mucizelere de şahit oluyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bozkurt ilçesinde annesinin yönlendirmesi sonucu kurtarılan yavru köpeğe 'Bozkurt' ismini verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bozkurt ilçesinde annesinin yönlendirmesi sonucu kurtarılan yavru köpeğe 'Bozkurt' ismini verdi.  

Sel afetinin yaşandığı Bozkurt ilçesinde bir köpek, Ezine Çayı kenarında yavrularını aradığı yönünde ekiplere ihbarda bulunuldu. Yeni doğum yaptığı anlaşılan köpek, Bozkurt Kaymakamlığı binasının önündeki kütükler arasında yavrularına dair izler aradığı belirlendi. Bunun üzerine görevliler, ilk günden beri enkazdan ayrılmayan köpeğin bulunduğu alanda arama faaliyeti yürüttü. Yapılan arama sonucunda köpeğin yavrusu olduğu düşünülen bir yavru, yaklaşık 1,5 saat süren çalışma sonrasında kuyudan kurtarıldı.

"BOZKURT’TA, MUCİZELERE DE ŞAHİT OLUYORUZ"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Kastamonu Bozkurt’ta, mucizelere de şahit oluyoruz. Anne köpeğin yavrusu için arama kurtarma ekiplerini yönlendirmesiyle, bir buçuk saat sonra yavru köpeğin bulunması” dedi.  Paylaşılan videoda ise Bakan Soylu’nun, yavru köpeği kucağında sevdiği, arama kurtarma ekibinden bilgi aldığı ve ismini ‘Bozkurt’ olarak vermesi yer alıyor. Yavru köpeğin, yaklaşık 1,5 saat süren çalışma sonrası kuyudan kurtarıldığı öğrenildi. (iha)

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 11:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER