MasterChef'te etli ekmek tartışması

Ekranların ilgiyle izlenen yemek yarışma programı MasterChef Türkiye’nin akşamki bölümünde biri Konyalı iki yarışmacısı “etli ekmek” iddiasına girdi

MasterChef'te etli ekmek tartışması

Ekranların ilgiyle izlenen yemek yarışma programı MasterChef Türkiye’nin akşamki bölümünde biri Konyalı iki yarışmacısı “etli ekmek” iddiasına girdi. “Etli ekmek Konya’nın mı Kastamonu’nun mu?” sorusuna iki şef de Konya olarak cevap verdi. Somer Şef, Konya cevabını verdikten sonra 'Kastamonulular kızmasın bana' ifadelerine yer verirken; yarışmacılardan bazıları da Kastamonu etli ekmeğinin lezzetinin daha güzel olduğuna vurgu yaptı.

MasterChef Türkiye, son dönemde ilgiyle izlenen bir yemek yarışma programı. Hem şefler hem de yarışmacılarıyla büyük ilgi gören MasterChef Türkiye’nin dün akşam yayınlanan 73. bölümünde iki yarışmacının “etli ekmek” iddiası vardı.

KONYA MI? KASTAMONU MU?

Kırmızı takım kaptanı Hamza ile Konyalı yarışmacı Emre, “Etli ekmek Konya’nın mı Kastamonu’nun mu?” iddiasına girdi. Cevabı bütün Türkiye tarafından bilinen soru, Somer ve Mehmet şeflere soruldu. İkisi de aynı cevabı verdi ve etli ekmeğin Konya’nın olduğunu söyledi. Mehmet şef, üstüne basa basa, “Her şeyin bir yöresi var. Etli ekmek Konya’nındır nokta!” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER