'Manevi' destek

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya gönderilen yardım malzemelerinin yer aldığı kolilerin üzerindeki şehitlerin fotoğrafları Mehmetçik’i, kolilerle bir annenin bebeğinin mamasını göndermesi ise selzedeleri duygulandırdı

'Manevi' destek

Sel felaketinin yaşandığı Kastamonu’ya gönderilen yardım malzemelerinin yer aldığı kolilerin üzerindeki şehitlerin fotoğrafları Mehmetçik’i, kolilerle bir annenin bebeğinin mamasını göndermesi ise selzedeleri duygulandırdı.

 1 aydan fazla süredir, selin vurduğu İnebolu, Bozkurt, Abana ve Çatalzeytin’de balçık ve çamurlar temizlenmeye çalışılırken diğer yandan da evlerini ve iş yerlerini kaybeden vatandaşlara ülkenin dört bir yanından yardımlar devam ediyor. Bu kapsamda TÜMYAD Yardımlaşma Derneği, şehitlerine ruhuna ithafen hazırladığı yardım kolileriyle Mehmetçik’e duygusal anlar yaşattı. Dernek tarafından gönderilen yardım kolilerinin her birinin üzerine şehitlerin fotoğrafları yapıştırıldı. Yapıştırılan fotoğraflarda ise, “Kahramanlar Can Verir Yurdu Yaşatmak İçin”, Kalk Ayağa Goca Yörük”, “Bırak Hayallerini Sal Dualarını Arşa, Ol Deyince Oldurana, Dur Deyince Durdurana” gibi duygusal mesajlar yer aldı.

  Vatandaşların ve çocukların gönderdikleri yardım kolilerinin üzerinde ve içerisinden çıkan notlar ise duygulandırdı. Bir annenin, bebek mamasının kutusunun üzerine, “Yarım olan mamayı bebeğim içmediği için gönderdim. Açıldı diye tereddüt ederseniz atabilirsiniz ama lütfen temiz bir şekilde kullanıldığını bilin, geçmiş olsun” diye not yazdı. (İha)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER