Kuka Tespih Nedir?

Kuka tespihler adını aldıkları Kuka ağacının meyvesinden yapılmaktadır. Diğer tespihlerden farklı olarak ağaç gövdesinden ya da dallarından yapılmayan kuka tespih, ağacın meyvelerinin iç kısmı temizlenerek yapılır

Kuka Tespih Nedir?

 

Kuka Tespih Nedir?

Kuka tespihler adını aldıkları Kuka ağacının meyvesinden yapılmaktadır. Diğer tespihlerden farklı olarak ağaç gövdesinden ya da dallarından yapılmayan kuka tespih, ağacın meyvelerinin iç kısmı temizlenerek yapılır. Sert olan bu meyvelerden yapılan tesbihler çoğu erkeğin gözde aksesuarı olmaktadır. Kuka ağacının ülkemizde yetişmemesinden dolayı genellikle tropikal bölgelerde yetişen bu ağacın meyvelerinden yapışan tesbih birçok farklı çeşide de sahiptir. En dikkat çekici özelliği kullanıldıkça kararması olan bu tesbih, mikropları kırma özelliğine de sahip olması ile oldukça ilgi çekiyor.

Kuka Tespih Fiyatları

Ağaç meyvelerinden yapılan ve kullanıldıkça kararan bu ilginç tesbihler için kesin bir fiyat söylemek pek mümkün olamıyor. Farklı modelleri bulunan bu kuka tesbih çeşitlerini kararması özelliğinden dolayı alanlara tesbih ustalarından bir öneri bulunuyor. Kararmasını hızlandırmak için ceviz yağı da kullanılabilecek olan kukatesbih yanınızdan ayırmadığınız aksesuarınız olacak.

Kullanıldığında oldukça cool duran ve karizma yaratan kuka tesbih modellerine uygun fiyatlara sahip olmanız mümkün. Hemen https://www.ventinosilver.com/kuka-tesbihleradresinden tarzınıza en uygun modellerde kuka tesbihleri satın alabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER