KÜ’de 101. yıl anma etkinliği düzenlendi

İstiklâl Marşı’nın kabulünün 101’nci yıldönümü nedeniyle  Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Merkez Kütüphanesi Konferans Salonu’nda “İstiklal Marşı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” etkinliği düzenlendi.

KÜ’de 101. yıl anma etkinliği düzenlendi
banner72

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı bünyesinde, Genç Tarihçiler Kulübü ile Edebiyat ve Toplum Öğrenci Topluluğu’nun birlikte koordine ettiği, Üniversite Tiyatro Topluluğu ve Raksan Halk Dansları Topluluğu’nun destekleriyle gerçekleştirilen etkinlik, akademik personel ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü.

Açılış konuşmalarını, Genç Tarihçiler Kulübü Başkanı Veysel Göktağ ve Edebiyat-Toplum Öğrenci Topluluğunun başkanı Berkan Karakaş’ın yaptığı etkinlikte Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Serhat Yılmaz etkinlikte görev alan ve katılım sağlayanlara teşekkür etti. Etkinlik, Mehmet Akif Ersoy’un hayatı ve Kastamonu anılarını anlatan sinevizyon gösterisi, tiyatro topluluğunun sunduğu “Safahat Tiyatrosu” ve oratoryo, Ethem Can Okçu ve Müzikoloji Bölümü öğrencileri Umut Kırbaş, Emre Çolak ve Hasan Doğan Kuzucu’nun gerçekleştirdiği şiir ve türkü dinletisi, Kahraman Şekercioğlu hocanın Kaside seslendirmesi ile Raksan Dans Topluluğunun Zeybek gösterisiyle devam etti. Etkinlik belge takdimi ve fotoğraf çekimiyle sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER