Koru yaylasında turizm atılımı

Taşköprü ve Çatalzeytin ilçe sınırları arasında yer alan Koru Yaylası’nın turizme kazandırılması projesi kapsamında Taşköprü Çevre Köyleri Derneği koordinesinde bölgede inceleme yapıldı

Koru yaylasında turizm atılımı

Koru yaylasında turizm atılımı

Taşköprü ve Çatalzeytin ilçe sınırları arasında yer alan Koru Yaylası’nın turizme kazandırılması projesi kapsamında Taşköprü Çevre Köyleri Derneği koordinesinde bölgede inceleme yapıldı.

Taşköprü ve Çatalzeytin ilçe sınırları arasında yer alan Koru Yaylası’nın turizme kazandırılmasına korona virüs salgını sonrası hız verilecek. Taşköprü üzerinden yaylaya erişimin kolaylaşması için grup yollarında da çalışmalar gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda başkanlığını Murat Yılmaz’ın yaptığı Taşköprü Çevre Köyleri Derneği koordinesinde bölgede incelemeler gerçekleştirdi.

'TAKİPÇİSİ VE DESTEKÇİSİYİZ'

Koru Yaylasının turizme kazandırılması konusunun takipçisi ve destekçisi olduklarını bildiren Taşköprü Çevre Köyleri Derneği Başkanı Murat Yılmaz şu bilgileri paylaştı: “Yeşilin her tonunun bulunduğu ve yapısının tamamen korunduğu Koru Yaylasının pandemi sonrasında ilçe ve bölge turizmine kazandırılması hususunda fikir alışverişinde bulunduk. Ayrıca dönüş yolunda bölge yol ağlarında yapılması planlanan çalışmalar yerinde incelendik. Bölgenin turizme kazandırılması için 2019 yılından beri çalışmalar sürdürüyoruz. Yaylaya ulaşan iki grup yolumuz var. Birincisi Hamzaoğlu, Kayadibi ve Sarıseki arası. 15 kilometrelik bu güzargah 10 köyü birbirine bağlıyor. İkinci güzargah Hamzaoğlu, Erik, Çiğdemli, Karşıköy ve Kayabaşı arasında; bu yol hattının da yapılacağının sözünü aldık. İncesu, Aksökü, Bozarmut, Hamzaoğlu, Akcakese, Kayadibi, Erik, Çiğdemli, Kayabaşı güzergahları, köy yolları yapım çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Koru Yaylasının turizme kazandırılması konusunun hem takipçisi hem de destekçisiyiz.”

Heyette Kaymakam Çağlar Partal, Belediye Başkanı Abdulllah Çatal, Belediye Başkan Yardımcısı Harun Yalçın, İlçe Jandarma Komutanı Yasin Bulut, Taşköprü Çevre Köyleri Derneği Başkanı Murat Yılmaz, Kas-Der STK’lardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ulaş Çoban, Kas-Der Kağıthane Şube Başkanı ve İstamonu Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Karadeniz, Kas-Der Bahçelievler Şube Başkanı Cem Ulaşan yer aldı.(İstamonu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER