Köpek Eğitmenleri

Köpek Eğitmenleri
banner72

Köpek eğitmenleri yaşayan sevimli dostlar yani köpekleri eğiterek birlikte bir yaşam sürmenizi kolaylaştırmaktadır. Köpekler oldukça sadık ve bir okadarda koruma özellikleri ile hayatımızda önemli bir yere sahiptirler. Köpek cinsleri oldukça fazladır. Bazı cinsler oldukça sevimli küçük boyları ve evde beslenmeye müsait ırklardır.

Bazıları ise oldukça heybetli ve koruma görevi üstlenmiş bazı ırklar köpek eğitmenleri tarafından eğitim alarak oldukça özel alanlarda köpeklerin inanılmaz akıllarından faydalanabilmektedirler. Köpeklerin çoğu ev dışında köpek eğitimi beslenmeye ve bakılma özelliği vardır. Evde bakılabilen köpek cinsleri her zaman daha uyumlu cinslerden seçilebilmektedir.

Bir çok kişi evde köpek beslemeyi sadık bir dostunun olması sevimli davranışları ile kendine hayran bırakan bu tatlı varlıklar birlikte yaşamaya başladığınız anda mükemmel zekaları ile sizin tüm konutlarınıza uymaya ve dediğiniz her şeyi yapma yeteneğine sahip hayvanlardır. Eviniz küçük ise mutlaka dahada uyumlu ve daha küçük bir köpeğiniz olmalıdır.

Evde Hangi Özelliklerde Köpek Beslenir

Köpek eğitmenleri tüm cins köpekleri eğiterek konutları dinlemesini sağlamaktadır. Pug, cinsi buruşuk görünümü ile oldukça sevimli kısa tüyleri ile az havlaması ile oldukça şirin beslenebilir köpek tir. Bichonfrise evde beslenecek köpekler arasındadır. Bu tür köpekler koşmayı, güneşi çok severler. Kısa tüylerinin ve çok sık havlaması ile kendini sevdiren bu tür oldukça nazlı türler arasındadır.

Poodlee,shibainu ,Bostonterrier , İngiliz buldog köpek oteli cinsleri gibi evde beslenebilir hayvan türlerindendir. Köpekleriniz evinizde sizi dinleyebilmesi ve daha fazla konut alabilmesi için bir özel köpek eğitmenleri sayesinde sözünüzü dinlemesini sağlayabilirsiniz.

Evcil Köpek Özellikleri

Köpek eğitmenleri evcil hayvanınıza oturmayı, kalkmayı, söz dinlemeyi, iletilen konutları yerine getirmeyi tuvalet eğitimini, gibi birçok faydasını görebileceğiniz yardımda bulunmaktadırlar.Evde bakımını üstlendiğiniz evcil köpeğiniz insanların yediği her şeyi yiyemezler mutlaka vitamin, çinko, demir gibi minarel değerli mamalarla beslenmesi gerekmektedir. Evcil köpekler sadık oldukları kadar saldırgan ve kıskanç olabilmektedirler. Köpeğinizle aynı evde yaşayabilmek için bazen mutlaka eğitim alması gerektiğini atlamamalısınız.

Köpek Cinsleri Nelerdir?

Köpek eğitmenleri bu konuda oldukça deneyimli ve işlerinin en iyisi ustalardır.Yüzlerce köpek cinsleri vardır. Köpeklerin ırklarına yaşayabileceği alanlara göre köpek sahiplenilir. Av köpekleri, burnu iyi koku alan ve eğitim almış köpeklerdir.

Çoban köpekleri, çobanların sürü korumasında oldukça yardımcıdır. Süs köpekleri evde beslenebilen ırklardandır. Köpek türlerinin çoğu profesyonel kişiler tarafından eğitim almaları gerekmektedir. En çok tercih edilen köpek türleri, Golden retrıever, labrador retrıever, terrıer,pug,kurt köpeği, Dalmaçyalı,bassenthound, bordeercollice bir kaç köpek türlerinden birileridir.

Eğitilebilen Köpek Türleri Hangileridir?

Köpek eğitmenleri birçok köpek türlerini eğitebilmektedir. Köpekler oldukça akıllı, zeki ve itaatkâr hayvanlardır. Köpek türlerinin çoğu eğitim alarak en sadık dostlar hale gelebilir. Eğiteme en yatkın köpek türleri şunlardır;

  • Golden retrıever, av köpeği olan burunları oldukça hassas olan bu köpekler eğitilmeye uygun ırklar arasındadır.
  • Labrador retrıever, cinsi köpek türleri ise zekâları sayesinde koruma görevlerinde en çok tercih edilen cinstir.
  • Alman kurdu, genelde çalışabilmesi için itaat eğitimi  eğitilmektedir polislere oldukça yardımcı olabilmektedirler.
  • Doberman cinsi köpekler ise eğitim verilmediğinde oldukça saldırgan türlerdendir. Eğitilerek mükemmel bir iz sürücü olabilmektedirler.
  • Rotweeiler cinsi, sadakat konusunda fedakârlığı ilgi çeken köpek eğitmenlerinin oldukça rahatlıkla eğitebildiği bir türdür.
  • Kangal cinsi büyük görünümü ile oldukça korkutucu görüntüsü ile çobanlar için koruma ve sürüleri yönlendirme işine yaramaktadır.

Köpek Eğitimi Nerden Alınır?

Köpek eğitimi profesyonel kişiler tarafından hayvanların dilinden anlayan köpek eğitmenleri tarafından yapılmaktadır.Köpek eğitimi konusunda işinde uzman eğitmenlerimizden kurumumuzdan bilgi alabilirsiniz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER