Kolonya

Kolonyaların kültürümüzde büyük izleri vardır. Geçmiş yıllarda kimi zaman parfüm görevini görmüş, kimi zaman da misafirleri karşılamakta ikram

Kolonya

 

Kolonya

 

Kolonyaların kültürümüzde büyük izleri vardır. Geçmiş yıllarda kimi zaman parfüm görevini görmüş, kimi zaman da misafirleri karşılamakta ikram. Bazen de temizlik ve hijyen görevini üstlenmiştir. Ama kolonya hep hayatımızda var olmuştur. Ve var olmaya da devam edecektir. Çünkü son yüzyılın büyük salgını olan Covid-19 salgınına karşı korunmak için yoğun bir talep olmuştur. İçinde bulunan saf etil alkol, su ve kullanılacak olan esans ürünlerinin bileşimlerinden oluşur.

 

Kolonya gelmiş geçmiş en iyi bilenen ve hala yaygın olarak kullanılan bir koku çeşididir. Ferahlatıcı bir etkisi vardır. Toplumumuzda en çok bilinen limon kolonyasıdır. Ancak daha çok çeşidi çıkmış ama hala limon kolonyası ısrarla talep edilmektedir. Yeni esanslar ile kolonya listesinde zirvede yerini alanlar var. Kolonyanın çeşitleri olduğu gibi markaları da çoğalmıştır. Her kozmetik marka mutlaka bir kolonya üretimi yapmaktadır.

Kolonya Etkisi

 

Kozmetik ürünü olarak ta bilinen kolonya, saç şekillendirici, hijyen, tıraş losyonu olarak kullanılır. Tıraştan sonra kullanılmasının sebebi ise tahrişi önler, cilde ferahlık verir. Kolonya uzun ömürlüdür, dayanıklılık süresi oldukça fazladır. Asla kolay bozulmaz. En çok bilinen limon kolonyası, tütsü, gül ve çam kolonyalarıdır. Kolonya bakım ürünleri yaparken içeriğindeki etil alkol kullanılmasıdır. Çünkü vücuda zararı olmayan alkol çeşididir. Metil alkol kullanılan kolonyalar gözle temas ettiğinde körlüğe sebebiyet vermektedir.

 

Kolonya doğada bulunan bitki özlerinden yapılmış birçok çeşidi vardır. Bu bitkiler cilde temas ettiklerinde rahatlık ve ferahlık sağlar. Örneğin incir kolonyası yapımında bergamot ile birleştirilmiştir. Kişiye canlılık ve hareketlilik katar. Çekici bir kokusu vardır. Jasmine kokusu ile benzersiz bir bileşim oluşturmuştur. Yaydığı koku büyüleyicidir. Evinizde, çantanızda ya da iş ortamınızda kolonyanın kullanım rahatlığı vardır. Siz de kaliteli kolonya ürünleri için https://www.kozmela.com/kolonya sayfasını ziyaret edebilirsiniz!

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 17:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER