Kerkenezi saldık

Kastamonu' da tedavisinin ardından sağlığına kavuşan kerkenez, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Kastamonu İl Şube Müdürlüğünce yeniden doğaya salındı

Kerkenezi saldık

Kerkenezi saldık

Kastamonu' da tedavisinin ardından sağlığına kavuşan kerkenez, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Kastamonu İl Şube Müdürlüğünce yeniden doğaya salındı.

Kastamonu'nun Cide ilçesi Çatakoluk köyünde vatandaşlarca, bakıma muhtaç ve halsiz halde kerkenez bulunduğu ihbarını alan DKMP 10. Bölge Müdürlüğü Kastamonu İl Şube Müdürlüğü ekipleri ivedilikle olay yerine intikal etti. Vatandaşlarca muhafaza edilen kerkenez, İl Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim alındı.

Veteriner hekimce gerçekleştirilen muayenesinde, bitkin düştüğü ve şok geçirdiği tespit edilen kerkenez, tedavi altına alındı. 4 günlük rehabilitasyon süreci ile sağlığına kavuşan kerkenez, DKMP Kastamonu İl Şube Müdürlüğü ve Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvan birimleriyle yeniden doğaya salındı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER