Kastamall'da 'Özel' etkinlik

Kastamall AVM içinde yer alan Magic Play oyun salonu özel bireyleri ağırladı

Kastamall'da 'Özel' etkinlik

Kastamall AVM içinde yer alan Magic Play oyun salonu özel bireyleri ağırladı. Özel eğitim öğrencilerine ücretsiz olarak etkinlik programı düzenleyen Magic Play’in Kastamonu’daki işletmecisi Aktaş, bu gibi sosyal sorumluluk projelerinin devamının da geleceğini ifade etti. İlçelerden ve merkezden gelen özel bireyler ve aileleri düzenlenen bu etkinlikle keyifli anlar geçirdi. Ayrıca pandemi sürecinde de bunalan özel bireyler gönüllerince eğlendi.

AKKURT; “ÖZEL BİREY ÇOCUKLARA VE AİLELERİNE UFAK DA OLSA DESTEK OLMAK İSTEDİK”

Magic Play’in Kastamonu’daki mağazasının Müdürü  Kadriye Akkurt, yapmış oldukları sosyal sorumluluk projesi hakkında şöyle konuştu; “İnşallah Kastamonu’da şirketimizle birlikte daha pek çok güzel işler yapacağız. Hijyen bizim için çok önemli. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerinde sürekli yer almak istiyoruz. Bugün, özel birey çocuklarımızı eğlendirmek ve ailelerine destek olmak için böyle bir etkinlik yaptık. Moral ve motivasyon olması amacıyla bir nebze de olsa destek olmak için bu çalışmayı yaptık. Ayrıca bu şekilde sosyal sorumluluk etkinliklerini de sürekli yapma gayreti içerisinde olacağımızı belirtiyorum. İnşallah bunun devamı da gelecek. Bir insanın en kıymetli varlığı çocuğudur. Aileler bize eğlendirmeye getiriyor biz onun bilincindeyiz ve o bilinçle hareket ediyoruz. Oyun alanımızda aileler, Magic Kartları’yla çocuklarını emanet olarak bırakabiliyorlar. Kendi alışverişlerini işlerini yapıp gelip bizden verdiğimiz kartla çocuklarını teslim alabiliyorlar. Annesiyim babasıyım dese de bize o verdiğimiz kartı vermeden çocuğu teslim etmiyoruz. Bizim diğer oyun salonlarından farkımız içeride oyun ablalarımız var. Şuan ki günümüzün en büyük sorunu çocukların belki evinde çokça oyuncağı vardır ama oyun oynayacağı biri yoktur. Burada bu fırsatı çocuklarımıza sağlıyoruz Bu sayede içerdeki ablalarıyla oyun oynayarak sosyalleşebiliyorlar ve çocuklar eğlenceli vakit geçiriyorlar. Özel birey çocuklarımızın da aynı şekilde ablalarıyla sosyalleşmeleri amacıyla bizim de ufak bir katkımız olsun istedik” dedi.

KAVŞAKOĞLU; “OĞLUMLA İLK AKTİVİTEMİZ OLDU”

Özel birey ailelerinden Özlem Kavşakoğlu ise burada düzenlenen etkinlik hakkındaki yorumlarını şöyle dile getirdi; “21 aylık Down Sendromlu bir oğlum var. İlk defa geliyorum buraya böyle bir eğlence yerine. Bizim ilk aktivitemiz burada oldu. Bizler daha öncesinden eğlence merkezlerine gitmeyi denedik ama Çınar’ın yaşına uygun bir yer bulamamıştık. Bu yüzden de ilk defa burada böyle bir aktivite gerçekleştirdik. Çokta iyi oldu geldiğimiz, çokta memnun kaldık. En azından 0-24 aylık çocukların yaşına uygun aktivite oyun aletleri var. Diğer yerlerde çok fazla bu yaşta aktivite oyun aletleri bulamıyoruz. Biz çok beğendik, çok memnun kaldık. Pandemiden dolayı evde kapalı kalmıştık. Böyle bir etkinlik olunca hem benim için hem de oğlum için bir değişiklik oldu. Oğlumu aktivite yaptırabileceğiz burada çok fazla bir yer yok ama burada değişik oyun aletleri ile hoşça vakit geçirdik. Ne yazık ki toplumda farklı gelişen çocuklara biraz farklı bir gözle baktığımızdan dolayı normal parklar olsun veya oyun alanları olsun rahatça götüremiyoruz. Normal bir bebek olmadığı için normal bir parkta ne yazık ki eğlenemiyoruz. Bu yüzden burası bizim için çok faydalı ve eğlenceli bir yer oldu. Pandemiden sonrada çıkıp gelmek buraya çok güzel oldu, çok memnun kaldık.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER