Müzik indir

24 Ocak 2021 Pazar

Taziye ziyareti ortalığı karıştırdı

İHH’dan Suriye’ye un yardımı

İNSAN Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kastamonu Şubesi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Suriye'ye yardım malzemeleri ulaştırılacak

04 Aralık 2020 Cuma 10:23
İHH’dan Suriye’ye un yardımı
 

İHH’dan Suriye’ye un yardımı

İNSAN Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Kastamonu Şubesi, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla Suriye'ye yardım malzemeleri ulaştırılacak. İHH Kastamonu Şubesi Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu, İHH Vakfı olarak 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kapsamında Türkiye genelinde geniş katılımlı bir organizasyona hazırlandıklarını söyledi.

Suriye’de tesis edilen güvenli bölgede, son dönemde yardımların azalmasıyla ekmeğe muhtaç hale gelen savaş mağduru, çocuk, kadın, yaşlı binlerce insan açlık ve soğukla mücadele ederek hayatta kalmaya çalışıyor. 10 yılı aşkın süredir, bombardımana maruz kalan, evleri başlarına yıkılan on binlerce mazlum Müslüman, Suriye’nin kuzeyine oluşturulan güvenli bölgede, bu kez açlıkla imtihan oluyor. İHH Kastamonu Şubesi de yaşanan bu insanlık dramına kayıtsız kalmayarak, yardım kampanyası başlattı. Bir torba unun nakliye dahil 125 TL’den temin edildiği belirtildi.

“SURİYE’DE GÜVENLİ BÖLGEDE CİDDİ AÇLIK SORUNU VAR”

İHH Kastamonu Şubesi Başkanı Dağdelenoğlu, yaptığı açıklamada; “Suriye’deki güvenli bölgede çok ciddi bir açlık sorunu var. Un temin edilemediği için insanlar kuru ekmeğe dahi ulaşamıyor. Bu nedenle İHH Vakfı tarafından Türkiye genelince ‘Acil Un Yardımı Kampanyası’ başlatıldı. Kastamonu’dan şuana kadar 1 tır un temin ettik. 2’nci tırımızı da dolduruyoruz inşallah. Toplamda 1000 çuval un göndermek için gayret içerisindeyiz. Son gün 9 Aralık. Kastamonulu hayırseverlerin desteklerinizi bekliyoruz. Yardım için şubemize bekliyor, dilerlerse 0533 395 71 65 no’lu telefondan da iletişime geçebilirler” dedi. (Bülten)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV