Helal başkan!

Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, belediye olarak ektikleri siyez buğdayından üretilen ekmeği ve keki meclis üyelerine tanıttı

Helal başkan!

Söğütlü Belediye Başkanı Koray Oktay Özten, belediye olarak ektikleri siyez buğdayından üretilen ekmeği ve keki meclis üyelerine tanıttı. Kastamonu'nun tescilli ürünü olan siyez buğdayına, son yıllarda tüm Türkiye'den rağbet artarken; Sakarya'nın Söğütlü İlçesinde Belediye Başkanı da; ekmeği, belediye meclisinde meclis üyelerine tanıttı.

Eylül ayı meclis toplantısında üyelere ikramda bulunan Özten, ilçede çiftçilik yapan vatandaşlara örnek olması için çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

İlçede 4 dönüm arazi üzerine ektikleri siyez tohumlarını haziran ayında hasat ettiklerini aktaran Özten, "Bir kısmını kabuğundan ayırarak tohumluk sakladık. Elde ettiğimiz üründen un yaptık, buğday yaptık, bulgur yaptık. Gelecek yıl inşallah çiftçi arkadaşlarımızın istekleri, talepleri doğrultusunda daha fazla ekmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." şeklinde konuştu. Meclis üyeleri de Özten'e başarılar dileyerek teşekkür etti. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER