Fazla normalleştik!

Kurban Bayramı tatilinde artan hareketlilikle birlikte vaka sayılarında da ciddi artışlar meydana geldi

Fazla normalleştik!

Kurban Bayramı tatilinde artan hareketlilikle birlikte vaka sayılarında da ciddi artışlar meydana geldi. Günlük vaka sayılarında dün itibariyle yaklaşık yüzde 100'lük bir artış gözlemlenirken, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da vatandaşları uyardı. Dün itibariyle ülke genelindeki vaka sayısı 12 bin 381'e kadar yükselirken,  bayram süresince de vatandaşların 'fazla normalleşmesi'nden kaynaklı önümüzdeki günlerde vaka sayılarının artması bekleniyor.

Türkiye genelinde aşılama çalışmaları da tüm hızıyla sürerken, bayram tatilinde aşılama çalışmalarının hız kaybettiği gözlemlendi. Türkiye geneli birinci doz uygulanan aşı oranı yüzde 63,44 olarak açıklanırken, toplam yapılan doz aşı sayısı ise 66 milyona yaklaştı.

Kastamonu'da ise nüfusa oranla aşılama oranı yüzde 66,9 olarak açıklanırken, ilimiz; sarı iller kategorisinde yer aldı.

"VAKA SAYILARINDAKİ ARTIŞ DEVAM EDİYOR"

Sosyal medya hesabından günlük tabloyu paylaşan Bakan Koca, "Vaka sayılarındaki artış devam ediyor. Bu durum hastaneye yatışlara da yansıyabilir. Bundan korunmanın yolu tedbirlere uymak ve aşı olmak. Vakit kaybetmeyin aşınızı olun. Tedbirden taviz vermeyin" ifadesini kullandı.

KOCA'DAN AŞI VE TEDBİR ÇAĞRISI

Bakan Fahrettin Koca,  12 bin 381'e ulaşan Kovid-19 vaka sayısına dikkati çekerek, aşı çağrısında bulundu. Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi: "Bugünkü vaka sayısı 12 bin 381. Yeni vaka sayıları, bildiğimiz gibi ortalama 1 hafta önceki temaslardan kaynaklanıyor. Bu demektir ki, yakın günlerde, halen salgın şartlarında yaşadığımızı, bugünkü sonuca yol açacak düzeyde unuttuk. Aşı ve tedbirle yeniden mücadeleye dönelim." (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER