Diş Beyazlatma

Diş Beyazlatma
banner72

Çoğu insan sağlıklı ve beyaz gülüşe sahip olmayı istemektedir. Özellikle hastalardaki estetik isteği ve sağlıklı görünümünün beyaz renkli olması gerektiği algısına sebebiyet vermektedir.

 Bu sebeple diş beyazlatma işlemleri oldukça fazla ilgi görmektedir. Bununla birlikte diş beyazlatmanın doğru ve etkili bir şekilde yapılabilmesi için belli başlı konulara dikkat edilmesinde fayda mevcut olmaktadır. Yanlış yapılacak diş beyazlatma işlemi diş minesine zarar verebilmektedir. Doğru ve yerinde diş beyazlatma işlemi için en doğru ve etkili tercih hiç şüphesiz Tuzla diş hastanesi olmaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemi Nedir?

 Günlük hayatta çeşitli nedenlere bağlı olarak dişte sararmalar meydana gelmektedir. Koyulaşarak renk değişikliğine uğrayan dişlerin sonucunda istenmeyen bir görünüme kavuşması meydana gelmekte ve sonucunda diş beyazlatma işlemini uygulamaya ihtiyaç duyulmaktadır. Dişlerin estetik görünüme ulaşması için diş beyazlatma işlemi uzman diş hekimi tarafından yapılması gereken bir işlem olmaktadır. Bu işlemde ki asıl amaç sararma oluşan dişleri beyazlatma ve daha kusursuz gülüşlere sahip olunmasını sağlamaktadır.

Dişler Neden Sararır?

 Dişler çeşitli nedenlerle doğal rengini kaybetmeye eğilimli olmaktadır. Özelikle gündelik hayatta çok fazla tüketilen kahve, çay, alkol diş sararmasına neden olmaktadır. Diğer yandan dişin içinde meydana gelen tahribatlarda diş sararmasına ya da koyulaşmasına neden olmaktadır. Genel olarak büyüme evresinde ki çocuklarda daha çok diş sararmasına neden olmaktadır.

Diş Beyazlatma İşlemi Herkes Yaptırabilir mi?

 Herhangi diş ve diş eti rahatsızlığı mevcut olmayan her hasta diş beyazlatma işlemini Tuzla diş hastanesi aracılığı ile yaptırabilmektedir.

Diş Beyazlatma İşlemi Güvenilir mi?

 Yapılan araştırmalar ve alınan görüşlere bakıldığı zaman diş beyazlatma işleminin dişlere ya da sağlığa karşı hiçbir zararın olmadığını göstermektedir.

Diş Beyazlatmanın Etkisi Ne Kadar Sürer?

 Beyazlatma işleminden alınan sonuç, kişiden kişiye değişmekle birlikte diş yapısına bağlı olarak genellikle 6 ay ile 2 yıl arasında etkisini korumaktadır. Tabii ki bu süre kişinin kendisine de bağlı olmakta ve gösterdiği bakımla bu süre uzayabilmektedir. Beyazlatma sırasında ve sonrasında en az iki hafta dişleri boyayan maddelerden uzak durulmasında fayda varken Tuzla diş hastanesi tarafından yapılan bu işlem sonrası gösterilen dikkat etkili olmaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER